На ЗАЕС перевіряють наявність ядерних матеріалів

З 5 по 10 квітня 2021 року інспекторами Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) проводиться чергова планова інспекція енергоблока №1, що знаходиться в плановому середньому ремонті, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на офіційний сайт станції.

Під час місії на Запорізькій АЕС інспектори МАГАТЕ на енергоблоці проводять перевірку фактично наявної кількості ядерних матеріалів (ЯМ); встановлять печатку на транспортний отвір басейн витримки – басейн мокрого перевантаження (БВ-БМП); технічне обслуговування блоків управління систем спостереження МАГАТЕ; перевірку облікових, експлуатаційних та звітних документів щодо ЯМ та проведуть перевірку інформації про конструкцію установки.

Інспекція проходить в рамках міжнародної Угоди між Україною та МАГАТЕ для виконання Договору про нерозповсюдження ядерної зброї. Мета інспекції – перевірка відсутності незаявленого ядерного матеріалу.

МАГАТЕ – єдиний в світі міжнародний інспектор з питань ядерних гарантій та контролю в області цивільних ядерних програм. Мета контролю – не допустити передачі ядерних матеріалів, що використовуються в ядерних установках, розташованих в 70 країнах світу, на військові цілі.

Запорізьку АЕС перевіряє Міжнародне агентство

 

To Top