У Нікополі вимірювали радіацію

Вже більше двох тижнів на території Дніпропетровської області працює мобільна радіологічна лабораторія в рамках проекту з радіаційної обізнаності «КРОК до безпеки». Мета – збір небезпечних джерел іонізуючого випромінювання (ДІВ), які опинилися за межами державного регулювання.

Відповідні заходи Nikopolnews анонсував раніше.

Спеціаліст з радіаційної безпеки Дмитро Коваленко нагадав, що кампанія по збору джерел іонізуючого випромінювання розпочалась 16 лютого і триватиме до 19 березня у 8 містах регіону. Роз’яснювальна робота вже проведена серед населення Дніпра і Кам’янського, Марганця, 3 березня фахівці зустрічались з мешканцями Нiкополя. Про це фахівець розповів в коментарі ІА «Мост-Дніпро», передає Nikopolnews.

«На цьому тижні ми продовжуємо на території Дніпропетровської області кампанію «КРОК до безпеки» з радіаційної обізнаності населення. Сьогодні ми у Нікополі, а завтра у місті Покров. В рамках заходу ми проводимо роботу з місцевими мешканцями, які були дуже зацiкавленi. Навiть деякі з них принесли кілька підозрілих предметів, на щастя, вони виявилися не небезпечними. Крім того, на зустрічі провели роз’яснювальну роботу з співробітниками ДСНС та цивільного захисту», – розповів він вчора 3 березня.

Довідка:

Чорнобильський інститут досліджень і розвитку – це вітчизняний експертно-аналітичний центр, який займається впровадженням власних та партнерських науково-технічних досліджень у сфері поводження з радіоактивними матеріалами, захистом навколишнього середовища та подолання наслідків радіаційних аварій.

Інститут створює та реалізовує інформаційні, освітні та науково-дослідні програми у сфері радіології та радіаційної безпеки. У 2017 році інститут залучено як виконавця проекту «Робота з громадськістю та інформаційна кампанія про Програму амністії джерел іонізуючого випромінювання», котрий здійснюється на виконання угод між Україною та США в сфері ядерної безпеки та програм контролю за нерозповсюдженням ядерної зброї і запобіганню ядерному тероризму. «КРОК до Безпеки» – кампанія з радіаційної обізнаності та контролю над нерозповсюдженням радіоактивних матеріалів, зокрема покинутих джерел іонізуючого випромінювання.

Основна мета кампанії – підвищити рівень обізнаності населення щодо правил радіаційної безпеки, а також заохотити громадян повідомляти державні органи про виявлені та/або утримувані джерела іонізуючого випромінювання, підвищуючи тим самим рівень безпеки життєдіяльності.

ДТЭК будет проводить в Никополе ремонтные ремонты без отключений

To Top