5 /5
Based on 5 ratings
100%

Купити квартиру в Дніпрі

1684
1684

Над Нікопольщиною побачили зорепад Персеїди (відео)

В ніч з 12 на 13 серпня над Нікопольщиною побачили зорепад Персеїди. Відповідне відео у соціальній мережі «Фейсбук» опублікувала жителька міста Покров Дар’я Князюк, передає Nikopolnews.

Зорепад Персеїди – це один з найпотужніших метеорних потоків. Свою назву отримав за сузір’ям Персея, де розташований його радіант, тобто точка на небесній сфері, у якій перетинаються зворотні подовження траєкторій метеорів.Цього року, зорепад Персеїди розпочався ще 17 липня. Свого піку він досяг в ніч з 12 на 13 серпня.

Для успішного спостереження Персеїдів, як і для багатьох інших астрономічних подій, важливо вибрати відповідне місце та час. А саме:

  • Оберіть темне місце.

Спостерігати метеорний дощ найкраще з віддалених від світлових джерел місць. Якщо ви знаходитесь в місті, вирушіть подалі від яскравих вуличних ліхтарів та інших джерел штучного освітлення. Оптимальною альтернативою буде виїзд за місто на відкриту місцевість.

  • Виберіть відкрите небо

Важливо мати ясне небо для кращого спостереження. Якщо можливо, оберіть місце, де не заважають хмари або інші атмосферні обмеження.

  • Враховуйте час спостереження.

Пік активності Персеїдів зазвичай припадає на середину серпня, з піком навколо 11-12 числа. Найкращий час для спостереження – пізно вночі і рано вранці, коли радіант (точка на небосхилі, звідки здається, що метеори виходять) Персеїдів знаходиться вище над горизонтом.

Над Нікопольщиною побачили зорепад Персеїди: відео

  • Місяць та атмосферні умови.

Зверніть увагу на фазу Місяця. Якщо Місяць перебуває в фазі нового або становить незначний суворий місячний світ, це дозволить більше видимих метеорів. Погода також має значення: безхмарне небо дозволяє краще бачити метеори.

  • Комфорт та підготовка.

Підготуйтеся до зручного спостереження. Візьміть з собою теплу одежу, тому що ночі можуть бути прохолодними. Також стоїть варто взяти з собою турботу, мати під собою килимок або лежак, щоб лягти і спостерігати зручно.

Не потрібна спеціальна апаратура: Для спостереження Персеїдів вам не потрібен телескоп або бінокль. Вони видимі неозброєним оком. Просто лягніть, розслабтеся та дивіться на небо.

Корисні посилання дивіться нижче

НСН у Телеграм

To Top
Ще новини ⬇
Головна
Назад
Розділи
Важливі
Lite
Пошук
×