Сумну картину побачив сьогодні кореспондент Nikopolnews. У Нікополі по проспекту Трубників, очевидно у пошуках води і їжі блукав самотній баклан.
Центральний проспект майже безлюдний, і від цього трохи моторошно. Адже зазвичай тут завжди було багато людей. Але російські обстріли, ЗАЕС, а тепер ще й відсутність водопостачання зробили свою справу. Нікополь виглядає порожнім…
На відео – пташка, яка мала б зараз пірнати у хвилі Каховського моря, полюючи на рибу, насолоджуючись вітром, сонцем і свіжим повітрям. Але моря більше немає. І баклан змушений летіти у місто, аби поживитися хоч чимось. Раніше таких картин нікопольці не спостерігали, мабуть ніколи.
У Нікополі по проспекту у пошуках води і їжі блукав самотній баклан: відео
У цієї пташки ще досить сили, аби пересуватися швидко і сахатися від людей. Взяти її до рук нам не вдалося
А от нещодавно ми розповідали, що знесилене пташеня баклана впало прямо на подвір’я до нікопольської волонтерки Насті Князєвої. Можна сказати, що йому дуже пощастило, бо у цієї дівчини величезне серце. Вона не може пройти повз біду будь-якої живої істоти, рятуючи багато років безпритульних собак і котів у Нікополі. А тепер от надала притулок і осиротілій пташці.
Про трагедію пернатих у Нікополі після підриву росіянами Каховської дамби сьогодні написав і нікополець Артур Афонін. Він показав фото пташенят і розповів, що вперше побачив цих малих два тижні тому, 30 червня. Вони, за словами Артура, були в жалюгідному стані, знаходилися серед купи сміття та задихалися від спраги на спеці.
Перші три фото зроблені того дня, – зазначає хлопець
Щиро, від всього серця, вдячний всім небайдужим, хто допоміг у розголосі цієї трагедії та підгодовує пташок! Проте, дуже вас прошу, цінуйте свій час та не робіть дурної роботи. Не знущайтеся з пташенят та тих людей, хто дійсно допомагає…. Остання світлина від сьогодні, – написав Артур
Він просить людей поцікавитися, хоча б у Гуглі, чим живиться мартин жовтоногий.
А живляться вони переважно рибою. У трансформованих екосистемах України мартин жовтоногий живиться стабільними доступними масовими кормами. Основним таким кормом є мертва риба (від 42,7 до 71,7 % раціона). Як додаткові корми використовуються мишоподібні гризуни, птахи, корми антропогенного походження.
Це не курка та не голуб! Вони не їстимуть пшоно! Хочете допомогти, але не маєте можливості купити рибку – принесіть водички! Її справді важко тягти по 15 л за раз – це буде дійсно корисна справа. Усім охочім приєднатися: 47°33’58.1″N 34°22’54.2″E Ще раз дякую вам, незламні! – написав Артур
Ще новини Нікополя: Великий Луг з’являється на поверхні: історія легендарної Гілеї, її загибель і «воскресіння» (фото)