Військова з Дніпропетровщини після важких поранень піднялася на найвищу вершину Африки – Кіліманджаро. Сходження вона здійснила разом з командою побратимів. На підкореній вершині українські воїни підняли державний Прапор.
Про це повідомляє проєкт «Друге дихання», передає Nikopolnews.
Військова з Дніпропетровщини піднялася на найвищу вершину Африки
Українські військові, які одужали після важких поранень, здійснили сходження на найвищу вершину Африки – Кіліманджаро (5895 метрів). Серед них – Ольга Єгорова з Верхньодніпровська, яка перенесла два тяжкі поранення, але не лише повернулася до служби, а й підкорила гору.
Вперше четверо українських військових після ампутацій і одна дівчина-військова після важких поранень піднялися на таку висоту. Проєкт покликаний продемонструвати силу духу та можливості людини, а також підтримати всіх, хто пережив важкі випробування.
Ольга Єгорова – єдина дівчина серед учасників сходження. До повномасштабного вторгнення вона займалася важкою атлетикою, тренувала людей та захоплювалася скелелазінням. Після 24 лютого 2022 року приєдналася до лав ЗСУ – спочатку була діловодкою, а згодом стрільчинею. Має позивний “Висота”.
Попри два серйозні поранення, Ольга щоразу поверталася на фронт. Тепер вона довела, що сила волі не знає меж, піднявшись на Кіліманджаро разом із побратимами.
Що відомо про експедицію
Експедиція на Кіліманджаро, що є найвищою вершиною Африки, тривала шість днів. У перші дві доби ветерани перебували у національному заповіднику Нгоронгоро на висоті 2400 метрів, де мешкають численні дикі тварини. На шостий день військові досягли піка Кіліманджаро та поставили там шестиметровий прапор України. Крім того, вони зробили фото з банером, на якому був напис Free Azovstal Defenders (“Свободу захисникам Азовсталі”).
Наші герої змогли підняти шестиметровий прапор України на вершині Кіліманджаро як символ незламності українського народу.
Щоб висловити свою підтримку, альпіністи з різних країн світу, які також були в цей момент на піку, допомогли військовим розгорнути прапор на знак солідарності з боротьбою України за справедливість, тим самим демонструючи свою підтримку з боку світової спільноти.
Восени 2025 року вийде документальний фільм про сходження українських військових на найвищу вершину Африки.
Ще новини Дніпропетровщини: «Перші 100 км від фронту – це фронтир»: чого чекати Дніпропетровщині після війни?