У Покрові викладачі школи мистецтв «Арт-Мюзік» Тетяна Дмитрук і Тетяна Думчикова навчають дітей художньому мистецтву. Їх вихованці неодноразово ставали переможцями всеукраїнських й міжнародних конкурсів.
Про жінок розповіли на офіційному сайті міської ради, передає Nikopolnews.
Щорічно у другу неділю жовтня в Україні відзначають День художника. Воно було започатковане для того, аби відзначити тих, хто робить вагомий внесок у розвиток образотворчого мистецтва. Такими є і викладачі Покровської школи мистецтв – Тетяна Дмитрук і Тетяна Думчиковою.
Тетяна Сергіївна Дмитрук працює в школі мистецтв понад 20 років. Скільки пам’ятає себе жінка, завжди любила малювати. Вона з теплом пригадує, як у дитинстві прикрашала альбом для фото своїми малюнками, дбайливо оформлюючи кожну світлину.
«Любов до творчості була взаємною з рідним братом-близнюком. І вже ставши на шлях зростання, разом вирішили опановувати професію художника. Проте непросте випробовування навчанням у художньому відділі училища пройшла лише Тетяна, братові до душі припала інша професія», йдеться у повідомленні.
Свою кар’єру Тетяна Дмитрук почала художником-оформлювачем. Трохи згодом почала й педагогічну діяльність. Вела дитячий гурток «Дизайнер». Одночасно підвищувала власний рівень освіти у Криворізькому державному педагогічному університеті.
Протягом багатьох років жінка не перестає захоплюватись дитячою творчістю, дивуватись фантазією та вміннями своїх учнів.
«Є щось неймовірно зворушливе в тому, як діти через мистецтво передають свої емоції. Буває, що висловити щось словами вони не можуть, але з легкістю роблять це через свою творчість – малюнок чи скульптуру. Мені завжди приємно спостерігати за тим, як вони з часом набувають впевненості у своїх силах, вдосконалюють свої навички та відкривають нові шляхи для самовираження. Дуже зворушливо, коли дізнаєшся, що дитина після школи вирішує пов’язати своє життя з творчою професією», говорить Тетяна Дмитрук.
Багато її вихованців вступили до мистецьких вишів й успішно закінчили їх. Ними й пишається Тетяна Сергіївна.
Її колега Тетяна Ігорівна Думчикова працює в школі мистецтв майже 20 років. Має педагогічне звання «старший викладач», очолює відділ образотворчого мистецтва школи. Але досвід роботи з дітьми має надзвичайно більший. Після закінчення фахового навчального закладу — Криворізького педагогічного університету, розпочинала свій трудовий шлях у Будинку творчості, але душею прикіпіла до школи мистецтв.
Як у Покрові педагоги навчають юних художників
«Хист та любов до малювання — з дитинства. Також разом із старшою сестричкою обожнювали творити, змалечку відкриваючи у собі світ прекрасного і разом обрали вчительський фах. Сестра Тетяни теж має педагогічну професію, працює у мистецькому осередку міста та розвиває у дітей творчі здібності», говорять у міській раді.
Тетяна Ігорівна каже, що задачею педагога з образотворчого мистецтва є не лише навчити дітей технікам малювання, але й відкрити перед ними світ естетики, самовираження, допомогти розвинути уяву та емоційну чутливість, заохочувати до експериментів з формою, кольором та композицією. Особливо тішить жінку, коли бачить, як хтось із них по-справжньому відчуває матеріал, експериментує з кольорами або формами, не боячись вийти за межі традицій.
«Діти не просто переносять на папір щось з навколишнього світу, а живуть у цьому світі. Досить важливо навчити дитину любові до мистецтва як невід’ємної частини культури, а також розвивати креативне мислення, щоб вихованці могли критично аналізувати власні твори та роботи інших», розповідає Тетяна Думчикова.
Через підтримку й та індивідуальний підхід педагоги надихають учнів бути впевненими у своїх талантах і відкривати нові горизонти в мистецтві. Кожен їх урок — це можливість віднайти унікальні грані кожного учня. А досягнення дітей – яскраве твердження тому.
Вихованці відділу образотворчого мистецтва дитячої школи мистецтв завжди беруть активну участь у різноманітних конкурсах й демонструють свою мотивацію й талант. Це свідчить про відданість викладачів своїй роботі та глибоку любов до дітей, яка проявляється у бажанні передавати знання, підтримувати творчий розвиток й надихати на нові звершення у світі мистецтва.
Ще новини Нікопольщини: Неймовірна новина для Томаківської громади: благодійники передають 176 баків для сміття об’ємом 1100 літрів