У Нікополі помітили пеліканів. Красиві і величні птахи вподобали мальовничий куточок відродженої після спрацювання Каховського водосховища річки Дніпро.
Відео з пеліканами оприлюднив місцевий мешканець Олексій Кононенко.
«У Нікополі на Каховському морі», – підписав автор своє відео
На запису ми бачимо неймовірної краси природу. Блакитна вода, жовтий пісок, зелень і білосніжні птахи… І на мить навіть забуваєш, що триває війна, а ця територія – смертельно небезпечна. Адже усього за декілька кілометрів – ворог. Який щодня обстрілює місто. І сюди не можна прийти, аби посидіти на березі і насолодитися красою…
У Нікополі помітили пеліканів на Дніпрі: відео
Пелікани – що про них відомо
Пелікан — рід водних птахів, єдиний у родині пеліканових. Містить 8 сучасних видів.
Назва Pelecanus вперше офіційно використана у 1758 році Карлом Ліннеєм в 10-му виданні книги
До початку XX століття в Україні вживалися традиційні назви птаха — баба-птиця і неясить.
Пелікани розповсюджені по всіх континентах, окрім Антарктиди, переважно в тропічних та субтропічних широтах.
На території України зустрічаються два види пеліканів: рожевий та кучерявий. Судячи з відео, біля Нікополя помітили саме кучерявих пеліканів.
Поодинокі зустрічі цих птахів відбуваються майже на всьому українському узбережжі Чорного та Азовського морів, постійні ж популяції існують в українській частині дельти Дунаю.
Кучерявий пелікан чисельністю у декілька пар гніздиться в плавнях на південному та східному узбережжі озера Кугурлуй, а харчується по всій території дельти.
Рожевий пелікан донедавна гніздився тільки в румунській частині дельти, а в українську прилітав харчуватись. Але, починаючи з 2001 року, співробітники Дунайського біосферного заповідника кілька разів виявляли гнізда рожевого пелікана на території цього заповідника, тобто в українській частині дельти Дунаю.
Гніздяться пелікани колоніально.
Цікаво: Пелікани у міфології
В європейській міфології пелікан вважається символом жертовності — як птах, що живить своє потомство власною кров’ю у випадку відсутності їжі. Припускають, що таке повір’я з’явилось внаслідок рожево-червоного кольору пір’я на грудях у рожевого пелікана — одного з видів, що зустрічаються в Європі. Завдяки цьому повір’ю пелікан став символом спілки педагогів, а також використовувався в середньовічній геральдиці як символ відданості та жертовності.
Арабською міфологією пелікан поважався через те що, як вважається, допомагав будувати головний мусульманський храм Кааба у місті Мекка, приносячи в мішку під дзьобом каміння та, особливо, воду для приготування скріплюючого розчину.
Ще новини Нікополя та регіону: Лебеді, змії і дивовижні пейзажі: як зараз виглядають Токівський водоспад та береги річки Кам’янка (фото)
Можливо, вам також буде цікаво: Двометрові трави, велетенські подорожники, верби, кабани і трясовина: як виглядає дно Каховського водосховища у червні 2025 року – захоплива подорож (відео)