Купити квартиру в Дніпрі

531
531

Сичі у Нікополі – обліпили дерево, мов іграшки новорічну ялинку (відео)

Сичі у Нікополі – обліпили дерево, мов іграшки новорічну ялинку (відео)

Сичі у Нікополі – у мережі tiktok користувачі жваво обговорюють відео, оприлюднене amy_amy666 три дні тому.

На відео ми бачимо дерево, яке буквально обліпили птахи, що непорушно сидять на ньому.

Сови сидять. Збираються штук по 60. У дворі. Хлопці їх ганяють, – каже чоловічій голос за кадром

Автор відео пише, що не буде вказувати вулицю, на якій саме воно було зняте.

У коментарях люди жваво обговорюють таку, не дуже типову для міських пейзажів картину. Співчувають птахам. Пишуть, що вони залишилися без житла через знищення лісів, а тому змушені шукати притулок у міській забудові.

Деякі користувачі пишуть, що часто спостерігають сичів в районі соцміста.

Зігнали з природного середовища. У нас в Херсоні влітку фазани по центру ганяли. Не ображайте ні птахів, ні звірів – вони теж постраждалі, – йдеться в одному з коментарів

Сичі у Нікополі: відео

Сичі у місті – чи типова це картина?

Науковці стверджують, що деякі види сов часто селяться поруч із людьми. Так, зокрема, сич хатній селиться у населених пунктах, його часто можна побачити у селах та містечках – переважно на дахах будівель.

Сичі у місті

Сичі у місті. Фото – Суспільне

Сова вухата також частіше мешкає у населених пунктах.

“Узимку вони групуються по декілька особин і проводять цілий день у кронах дерев, найчастіше хвойних. Тут за ними зручно спостерігати. Вночі розлітаються на полювання, а вдень знову з’являться обов’язково на тому самому дереві. Яйця відкладають у старих гніздах граків, сорок, лелек. У червні молоді симпатичні совенята, ще не навчившись добре літати, покидають свій дім, розлітаються довкола і лише голосом дають знати батькам, де опинилися, щоби ті не забули їх погодувати. Якраз ці малі пташенята часто трапляються на вічі людям. Дехто, вважаючи що ситуація аварійна, що пташеня випадково випало з гнізда, шукає способу допомогти. Забирати пташенят далеко від місця знахідки не потрібно, хіба що убезпечити якось від кішок, чи якогось випадкового пошкодження. А далі батьки-сови – відповідальні батьки – догодують”, – розповів в одному із інтерв’ю журналістам Суспільного начальник науково-дослідного відділу НПП “Дністровський каньйон” Олександр Вікирчак

А от сова сіра – більше лісовий птах. Але її теж, за словами науковця, теж часто зустрічають у межах міста.

Довідка

Сич — рід птахів родини Совові.

До роду сич відносяться сови середнього розміру, з загальною довжиною близько 20-23 см, без пір’євих «вушок», компактної статури, із заокругленими помірно видовженими крилами та коротким хвостом. Лицевий диск повний, різко окреслений. Оперення ніг варіює — у південних форм пальці вкриті щетинками, у північних оперені до кігтів.

Птахи цього роду поширені тільки у східній півкулі.

Сичі населяють головним чином відкриті, часто культурні ландшафти; не уникають пустель.

Ще новини Нікополя: У Нікополі планують видалити 51 дерево: перелік адрес

To Top
Пошук
e-mail
Важливі
Новини
Lite
Отримати допомогу