У Нікополі помітили незвичайних комах. Фото у Фейсбук-спільноті Тваринний світ України розмістив Петро Чегорка і попросив, аби йому допомогли ідентифікувати комах, передає Nikopolnews.
Ось таке фото показав Петро Чегорка.
Майже одразу автору пояснили, що це – липовий клоп, або Oxycarenus lavaterae. Незвична для наших країв комаха.
Петро Чегорка зауважив, що побачив велику кількість комах як раз на липі.
А Олександра Ковіка розповіла, що бачила подібних комах у Дніпрі.
О також таких бачила. Їх дуууже багато. Але серед них був “солдатик” вирішила, що то якась дивна форма “солдатиків”. А воно он що виявляється, – написала вона і показала фото.
Липовий клоп – що про нього відомо
Липовий клоп – це вид клопів, характерний для Середземноморського регіону. Комахи теплолюбні. Близько 40 років ці комахи почали освоювати райони дедалі більше на північ і північний схід: Франція, Німеччина, Швейцарія, Австрія, Угорщина, Чехія, Словаччина, Польща, Україна. Декілька років тому цих комах помітили у Криму – і теж у січні.
У Польщі кажуть, що вперше побачили Oxycarenus lavaterae на території країни у 2016-му. І за декілька років комахи встигли освоїтися на великій частині країни.
Клопи харчуються рослинами мальви, але саме липу вони особливо люблять як місце притулку та відпочинку, і саме в тріщинах її кори тепер їх дуже легко побачити – наголошували польські фахівці лісового господарства декілька років тому
В місцевих ЗМІ зазначають, що у Польщі досі не було виявлено, аби ці клопи завдавали якоїсь економічної шкоди.
Характеристики липового клопа
Липой клоп може досягати довжини 4,5-5,4 мм (0,18-0,21 дюйма) у дорослих самок та 4,2-5 мм (0,17-0,20 дюйма) у чоловіків. Дорослі клопи мають переважно червоний, білий і чорний колір. Голова, всі передньогруди, щиток та вусики чорні. Верхня частина черевця цегляно-червоного кольору, а коннексивум чорнуватий. Передні крила безбарвні та прозорі, доходять до верхньої частини черевця або трохи довші. Німф легко впізнати по їхній чорній голові та червоному черевці. Подушечки крил німф повністю чорні.
Зазвичай бувають два річні покоління. Ці комахи зустрічаються і харчуються рослинами сімейства Мальвових, такими як Лаватера (звідси назва виду), Алтея, Гибискус і Мальва. У деяких країнах вони вважаються інвазивними шкідниками. У тепліших країнах Oxycarenus lavaterae зимує у дорослому стані. Ці клопи утворюють великі скупчення на стовбурах і гілках дерев, щоб перезимувати, зазвичай, на липах (Tilia) (Tilia americana, Tillia cordata, Tillia parviflora, Tillia platyphyllos), рідше інших рослинах (Populus, Platanus, Aesculus hippocastanum).
Ще новини Нікополя: Краса у Нікополі: подвійна веселка у грудні – що це означає (фото)