А ви знали? Найепатажніший режисер України – уродженець Нікополя! (відео)

Олексій Коломійцев – талановитий український режисер, композитор, актор, співак і музикант, що здійснив значний вплив на розвиток сучасного українського театру. Його режисерські роботи принесли йому неофіційні титули «Театральний бунтар» і «Найепатажніший режисер України».

Коломійцев народився і виріс у Нікополі. Він син відомого у місті правозахисника, еколога і депутата міської ради, який ініціював у свій час створення 30-кілометрових зон навколо АЕС та запровадження пільг для мешканців таких зон, Володимира Коломійцева. Також про Володимира Володимира Колимійцева ми знаємо, що він працював інженером-будівельником на НЗФ і популяризував творчість Володимира Висоцького.

Про батька і його зіркового сина нагадав відомий нікопольский журналіст Едуард Слабкіх, який виклав на своїй сторінці нову роботу Олексія Коломійцева, що зараз працює в рамках проекту Oleksa – композицію «Кохати». Нещодавно було презентовано кліп (нижче у відео).

Nikopolnews дякує Едуарду Вікторовичу за нагадування і розповідає детальніше про нашого талановитого земляка.

Олекса Коломійський – відомий своєю творчістю в Україні і за кордоном. Його «послужний» список просто вражає.

Народився він 16 квітня 1972 року у Нікополі. Після закінчення загальноосвітньої та музичної школи, вступив до Дніпропетровського музичного училища ім. Глінки на відділ народних інструментів за спеціальністю «гітара».

Дворічну службу в армії проходив у Берліні, в оркестрі 6-ї гвардійської мотострілецької бригади ЗГВ (духові, ударні, гітара, вокал). Повернувшись з армії, продовжив навчання в музичному училищі і в 1995 р. закінчив його за спеціальностями гітара і вокал. Паралельно з навчанням став солістом дніпропетровського театралізованого ансамблю «Козаки-запорожці».

У 1994 році  у якості соліста в складі вокального ансамблю «Гамма» став лауреатом міжнародного джазового фестивалю «Горизонти джазу».

У 1995 році вступив до Харківського державного університету мистецтв імені Котляревського на вокальний факультет.

У 1997 році вступив на режисерський факультет ХГІМ. Обидва факультету закінчив у 2000 р. і 2001 р. відповідно.

Під час навчання в інституті мистецтв і після його закінчення працював режисером і солістом в Харківському державному академічним театрі опери і балету імені Лисенка, режисером і солістом в Харківському театрі музичної комедії, викладачем оперної студії харківської консерваторії.

Учасник понад 20 європейських театральних фестивалів у складі трупи Харківського Українського Академічного Драматичного Театру ім. Т. Р. Шевченка.

Очолював Львівський драматичний театр імені Лесі Українки.

У 2006 р створив «Театр ОТверженных» – музично-театральний проект, в якому, поряд з професійними музикантами і співаками, брали участь актори з обмеженими можливостями і вадами слуху.

Працював над музыкальним сайд-проектом. Проєкт об’єднує в собі вибрані музикальні композиції з його ж власних мюзиклів та рок-опер:   «Леон Асторга, по прозвищу Керубино», «Феминизм по-украински», «Вивисекция» и др. За стилем, Esthetic Empire близький до неоклассичного кросоверу і арт-року. Крім того, він -режисер «Steinway Junior Дебют», був викладачем кафедри режисури та майстерності актора театру анімації Харківського національного університету мистецтв ім. І. Котляревського. Писав музику для анімацій та комп’ютерних ігор.

З 2012 р Художній керівник Полтавського академічного українського музично-драматичного театру ім. Н. В. Гоголя.

У 2015 році із Дарією Мєлькіною, іншими своїми однодумцями і послідовниками заснував в Одесі авторський театр “Театр Олексія Коломійцева” (Театрок).

В доробку Олексія 31 режисерська робота, понад 20 музикальних творів, 12 оперних партій і ролей! Здійснив десятки постановок, (опер, мюзиклів, музичних вистав) в тому числі в Харківському національному театрі опери та балету імені М. В. Лисенка, Дніпропетровському академічному театрі опери та балету, Донецькому Національному Українському муздрамтеатрі, Дніпродзержинському академічному муздрамтеатрі ім. Лесі Українки, Одеському академічному українському муздрамтеатрі ім. В. Василько, московському театрі «Школа сучасної п’єси».

Серед них режисерські роботи

  • «Bloom» (автор сюжету і інсценування, режисер-постановник, художник-постановник, аранжувальник, автор видеомаппинга)
  • «Квіточки», живе кіно (за мотивами п’єси Д. Корчинського “Віденська кава”)
  • «Нічний обшук» – футуристична опера
  • «Самовивисекція» – моновистава, ТеатРоК
  • футуристична опера за мотивами п’єси Ст. Хлєбнікова
  • Л. Пантелєєв – «Хвенька», музична казка
  • «Рок-маніяки», музично-театралізоване дійство тощо.

ОТ ТАКИЙ У НАС ЗЕМЛЯК!!! – пише Едуард Слабкіх і додає:

І при цьому – ЖОДНОГО ЗАПРОШЕННЯ виступити у рідному місті від місцевих керівників відділів культури або імпресаріо і дирекцій культурних закладів! ЧИ НЕ ПАРАДОКС??? Ну що ж… Нам потрібні були “зірки”! Тепер, бачу, Олексій опановує дещо нові формати. Впевнений: у нього все вийде!

Знайомтеся, Олексій Коломійцев – «Кохати»

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Нікополець склав п’ять книжок з історії України цікавого формату (фото, відео)

У Нікополі з’явився арт-паб “уРодіна” (відео)

Пісня уродженки Нікополя потрапила до ТОП-10 на MTV в США

 

 

To Top