Через Нікополь проклали новий Чумацький шлях (фото)

З 16 по 19 століття з чорноморського узбережжя Криму на територію материкової України возили сіль, а з України в Крим – хліб та інші сільськогосподарські продукти. Шлях, по якому йшли підводи, називався Чумацьким і проходив він через Нікополь – чумаки рухались лівим берегом Дніпра через запорозькі степи до Перекопу, а звідти — у Крим, і назад.

Чумацький шлях втратив своє значення в 1870-80 роках у зв’язку з розвитком залізниць і річкового транспорту та припинення чумацького промислу.

А у 21 столітті сучасні кримськотатарські активісти вирішили прокласти символічний Чумацький шлях, повторивши практично весь його маршрут довжиною 1250 кілометрів. І вчора, 27 серпня, вони завітали до Нікополя. Nikopolnews побував на зустрічі з ними біля Краєзнавчого музею.

Познайомитися з відомими українськими і кримськотатарськими діячами культури, журналістами і блогерами прийшли всі бажаючі нікопольці. Скажемо відверто, таких (як завжди) виявилось не багато.

Присутні прослухали історичну довідку про Чумацький шлях, насолодилися виступами артистів художньої самодіяльності, мали змогу придбати сувеніри, а також – скуштувати справжню кримськотатарську каву, зварену на піску.

Зазначимо, що новітній Чумацький шлях пролягає через 4 області України. В кожному місті, де зупинялись активісти, вони встановили пам’ятний знак. Камінь з написом «Чумацький шлях» з’явився і у Нікополі. Відтепер він прикрашатиме подвір’я Краєзнавчого музею як пам’ять про вчорашню зустріч і події 16-19 століть.

Нижче – низка фото від пресслужби Нікопольської міської ради.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

На фестивалі SIRKOMEGAFEST Нікополь представив вокальний гурт «Співучі серця» (фото, відео)

ФК “Нікополь” отримав важливу перемогу у матчі з “Таврією” (відео)

Туристи з Нікополя відвідали невизнане Придністров’є

To Top