Через ситуацію у Нікополі з СЕС нардепи звертаються до Шмигаля

Народні депутати підготували запит до прем’єра Дениса Шмигаля через блокування роботи канадської електростанції заводом Коломойського у Нікополі, передає Nikopolnews, посилаючись на видання Букви, кореспонденту якого вдалося зафіксувати текст звернення.

У запиті йдеться про “незаконне відімкнення  від електромереж Нікопольським заводом феросплавів сонячної електростанції, яка належить іноземному інвестору “Екотехнік Нікополь”.

Обидва об’єкти розташовані в місті Нікополь (Дніпропетровська область).

Згідно з даними YouControl, засновником ТОВ “Екотехнік Нікополь” є компанія TIU Canada, котра займається інвестиціями в зелену енергетику.

Нікопольський завод феросплавів пов’язують з олігархом Ігорем Коломойським.

“ТОВ “Екотехнік Нікополь” побудувало в місті Нікополь Дніпропетровської області сонячну електростанцію, вклавши в будівництво близько 11 млн євро. Яскравим прикладом порушення прав іноземного інвестора є безпрецедентна ситуація, яка склалася на ринку альтернативної енергетики України, а саме відключення сонячної електростанції канадського інвестора”, – зазначається в депутатському запиті до Шмигаля.

Нардепи нагадали очільнику уряду, що на початку липня 2020 року президент Володимир Зеленський “високо оцінив роботу TIU Canada на конференції з питань реформ в Україні в Торонто”.

Попри це, сонячну електростанцію канадської компанії-інвестора було відключено від електромереж ще на початку березня 2020 року, і ця ситуація досі не вирішена. Ініціатором відключення став Нікопольський завод феросплавів, що належить Коломойському.

Нардепи наголошують, що “вже більше року діяльність з виробництва та відпуску електроенергії СЕС повністю зупинена”. І це “вже завдало багатомільйонних збитків ТОВ “Екотехнік Нікополь”, канадському інвесторові – TIU Canada та, відповідно, ринку відновлюваної енергетики України”.

У запиті йдеться, що “компетентні органи державної влади не вжили жодних заходів для відновлення прав ТОВ “Екотехнік Нікополь”.

“Тобто один рік і чотири місяці органи державної влади України не спроможні вирішити ситуацію, що відбувається на пріоритетному для національної політики держави ринку енергетики, особливо в той час, коли Україна залежна від енергоресурсів із РФ і продовжує здійснювати імпорт електроенергії з РФ і Білорусі”, – сказано в запиті.

Нардепи наголошують: якщо не вжити заходів у цій ситуації, подібне в майбутньому може “повторитися з будь-яким інвестором”, а інвестиційна привабливість України через подібні інциденти знижується.

Депутати закликали Шмигаля відреагувати на ситуацію і вжити заходів.

Під запитом підписалися ряд народних обранців: зокрема, від фракцій “Європейської Солідарності”, ВО “Батьківщина”, “Голосу”, “Слуги народу”.

Нагадаємо:

  • У квітні цього року повідомлялося, що “ПриватБанк” програв суд у справі про визнання припиненими зобов’язань АТ “Нікопольський завод феросплавів” Ігоря Коломойського по одному із кредитних договорів.
  • Нещодавно старший прокурор Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Денис Демків розповів, що потерпілими сторонами у справі “Роттердам+” за період слідства й до моменту її закриття вважалися лише 2 феросплавних заводи – в Нікополі та Запоріжжі, а не держава Україна.  Обидва підприємства пов’язані з Ігорем Коломойським.
  • До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Скандальна ситуація навколо СЕС у Нікополі: депутат закликав Зеленського, генпрокурора і колег звернути увагу

To Top