Скандальна ситуація навколо СЕС у Нікополі: депутат закликав Зеленського, генпрокурора і колег звернути увагу

«Олігархи позбавляють країну інвестицій» – так прокоментував ситуацію, яка склалася у Нікополі навколо сонячної електростанції депутат, голова фракції «Голос» у Київраді Григорій Маленко, передає Nikopolnews, посилаючись на Фейсбук-сторінку політика.

“Улюблений” олігарх президента відключив від електромереж цілу мережу сонячних станцій TIU Canada у Нікополі. Сталося це тому, що господар Нікопольського феросплавного заводу Ігор Валерійович вважає, що це все його вотчина — і західному бізнесу з чесними правилами тут не місце, – написав Маленко.

Григорій Маленко

Він пояснив, чому канадський інвестор обрав саме Нікополь для будівництва електростанції:

Це чи не найбільш сонячне місто у всієї області. Очікувались мільйонні інвестиції в економіку. І головне — все це абсолютно екологічно. Справді революційний проєкт для міста, яке асоціюється лише із радянською промисловістю, – зазначив Маленко..

Депутат додав, що канадська TIU інвестує в зелену енергетику по всьому світу. У 2017 році компанія прийшла в Україну, збудувавши у Нікополі сонячну електростанцію, яка давала місту чисту відновлювальну енергію. Канада вклала у сонячні станції на Дніпропетровщині, Миколаївщині та Одещині — загальна сума інвестицій 65+ млн євро.

Станцію відключили від електромережі під приводом ремонту у березні 2020.

«Власники НЗФ стверджували, що Нікопольський феросплавний має здійснити певний ремонт, заміну електроліній. Проте відколи наша електростанція була від’єднана в березні 2020 року, вони не проводили ніяких ремонтів», – розповідають інвестори.

Наразі тривають виснажливі суди, а канадійці, які планували розширювати свій бізнес в Україні, нині кажуть, що нових сонячних станцій не будуватимуть. Бо їхній сумний досвід учить не вірити обіцянкам української влади.

«Однозначно, сьогодні Україну аж ніяк не назвеш привабливим напрямком, щоб вкладати гроші. І що мене найбільше дивує: Україна далі продовжує запрошувати нових інвесторів, в той час, як погано обходиться з тими, які є. Не знаю, як можна чекати, що люди тобі повірять, коли ті, хто повірив тобі в минулому, вже обпеклися», — сумно констатують представники TIU Canada.

Григорій Маленко закликав своїх колег-депутатів, а також президента України Володимира Зеленського і генерального прокурора Ірину Венедиктову звернути увагу на ситуацію, яка дуже б’є по репутації України перед західним світом.

А ще пам’ятайте — що поки демократичні сили чубляться, люди типу Коломойського позбавляють країну інвестицій і б’ють по наших стосунках із США та Канадою, – резюмував він.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Зеленський відвідав об’єкти “Великого будівництва” на Дніпропетровщині

To Top