Головну роль у фільмі про нікопольську спортсменку зіграла уродженка Енергодара

Дивним чином перетнулися долі дівчат з двох сусідніх провінційних містечок – Нікополя і Енергодара. Тепер їх пов’язує не тільки Каховське водосховище, на різних берегах якого стоять їхні рідні міста. Тепер у них спільний «Пульс». А ще вони багато в чому схожі. Обидві – цілеспрямовані, амбітні і успішні.

З 22 липня виходить у прокат українська стрічка «Пульс» – спортивна драма, заснована на реальних подіях. Це фільм про спортсменку з Нікополя – Оксані Ботурчук, яка, незважаючи на проблеми зі здоров’ям і інвалідність, зуміла досягти великих висот у спорті.

Оксана Ботурчук з дитинства мріяла брати участь в Олімпійських іграх. Її спортивна кар’єра тільки починалася, коли сталася автомобільна аварія, в якій Оксана травмувалася і майже повністю осліпла. В одну мить доля змінила всі плани, але дівчина довела всьому світу, що на шляху до мети немає перешкод.

Сьогодні Оксана живе в Дніпрі, вона заслужений майстер спорту України, паралімпійська чемпіонка 2008 року, п’ятиразовий срібний та бронзовий призер ігор 2012 і 2016. Саме її історія покладена в основу фільму «Пульс».

Оксана Ботурчук

Цікаво, що роль нікопольчанки Оксани у фільмі дісталася уродженці Енергодара – Наталії Бабенко. Про це Nikopolnews розповідає, посилаючись на видання ria-m.tv/news.

Відзначається, що Наталя Бабенко народилася і навчалася в Енергодарі. Як і її героїня, Наталія з дитинства мала велику мрію. Займалася художньою гімнастикою, вчилася в музичній школі, а вже з 7-го класу чітко знала, що вступатиме до театрального інституту. Після 9 класу Наталія Бабенко переїхала в Київ, навчалася в коледжі, а потім вступила до інституту ім. Карпенка-Карого.

На роль Оксани Ботурчук пробувалися не менше 50 актрис, але затвердили саме Наталю Бабенко, і майже відразу ж. Початку знімального процесу передувало знайомство актриси з паралімпійської чемпіонкою, а також піврічна фізична підготовка, адже у фільмі чимало бігових сцен, і дівчина відпрацьовувала їх сама.

Фільм «Пульс» повинен був вийти на екрани ще навесні минулого року, але прем’єру декілька разів переносили через карантин.

Міжнародна прем’єра відбулася 29 січня 2021 на американському кінофестивалі Flathead Lake International Cinemafest. Там український фільм отримав дві перемоги. Минулого тижня відбувся перший фестивальний показ «Пульсу» для українського глядача.

І поки глядачі чекають фільм у кінотеатрах, журналісти зв’язалися з виконавицею головної ролі і поспілкувалися з нею про роботу над цим та іншими проектами.

– Наталя, в одному з інтерв’ю ви зізнавалися, що відразу зрозуміли, що цю роль повинні зіграти саме ви. Чому? Історія Оксани Ботурчук близька вам?

– Це відчуття виникло на інтуїтивному рівні. Коли ти розумієш, що в тебе є всі шанси зіграти цю роль і саме так склалося. Ми обидві з маленького міста, обидві цілеспрямовані й віддані улюбленій справі. Ми сильні духом і віримо в те, що робимо!

– Ваша героїня пройшла складний шлях до своєї мрії. Яким був ваш шлях до мети?

– Як і кожній людині, мені не все давалося легко. Я поїхала в Київ після 9-го класу. В Карпенка-Карого вступила з другого разу. Я не впала духом, а навпаки, мені це дало поштовх рухатися вперед і не зупинятися перед досягненням мети. Я розуміла, що мені ніхто не допоможе у моїй сфері діяльності, і якщо я хочу чогось досягти, то повинна працювати і робити все залежне від себе, для своєї творчої долі!

– На момент початку роботи над «Пульс» ви вже мали досвід у кінематографі, але це перша роль такого плану. Наскільки складно вона далася вам фізично і емоційно?

– Так, у мене були ролі. Але серіальне виробництво відрізняється від роботи в кіно. Вони ніби схожі, але багато відмінностей! Це було дуже хвилююче, адже на тобі велика відповідальність, але цей фільм залишив незгладимий слід в моєму серці! Безумовно, коли весь день були бігові сцени – це було нелегко, навіть професійні спортсмени, які бігали з нами, не витримували таких навантажень. І це був дуже цікавий досвід і яскраві спогади! За емоційною складовою, ти разом зі своєю героїнею проживаєш весь цей шлях, а це вже невід’ємна частина моєї професії!

– Початок роботи над картиною збігся із закінченням університету. Складно було поєднувати навчання, підготовку до зйомок і самі зйомки?

– Ні, не складно, тому що одне іншому не заважало. Складніше було працювати під час зйомок «Пульсу» паралельно ще в декількох проектах. Іноді не спала 2 доби, але це теж частина акторської професії. Я знала, чим хочу займатися і на які поступки готова йти.

– Через карантин «Пульс» виходить в прокат із запізненням майже на півтора року. Що ви відчуваєте зараз, коли до всеукраїнської прем’єри залишається трохи більше місяця?

– Звичайно у мене є хвилювання, але більше надії, що все ж фільм побачить якомога більше українських глядачів! Тому що «Пульс» дуже мотивуючий фільм, про кожного з нас! Про силу духу, про віру в себе, про подолання перешкод на шляху до своєї мети! Про любов до справи, якою ти займаєшся! Про мрії, які обов’язково збуваються, якщо докладати зусиль і багато роботи!

– Кому б ви радили подивитися цей фільм і чому?

– Я вважаю, що це дивовижна історія, яка не залишить нікого байдужим! Тому я раджу дивитися цей фільм всім українцям! Щоб вони зрозуміли, що немає нічого неможливого і все залежить тільки від нас! Від нашої наполегливості, цілеспрямованості та максимальної віддачі справі, якою ти займаєшся!

– Стрічка в цілому і ваша акторська гра зокрема отримали високу оцінку. Це чимала відповідальність – і надалі тримати цю високу планку. Вам це вдається?

– Я вважаю, що завжди є куди рости і розвиватися! Все ще попереду. Головне, не зупинятися і рухатися далі!

– Над чим працюєте зараз?

– Над новими історіями! «Фортечна-3», «Божевільні», «Самі вихідні», а про інші – дізнаєтеся пізніше!

– Історії успіху надихають. Що б ви побажали чи порадили дівчатам і хлопцям з таких невеликих містечок, як Енергодар, Нікополь, які тільки починають свій шлях до мрії?

– Побажаю кожній людині вибирати професію, яка до душі, слухати своє серце і любити справу, якою займаєтеся! Тоді буде натхнення і бажання робити неможливе!

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Сім’я телезірки Даші Астаф’євої взяла собаку з Нікопольського притулку (фото)

To Top