Кабмін займається проблемою відключення СЕС Нікопольським феросплавним заводом

Уряд України займається проблемою відключеному від мережі сонячної електростанції (СЕС) ТОВ “Екотехніка” Нікополь ” канадського інвестора TIU Canada, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Інтерфакс Україна.

У Кабміні пропонують вирішити проблему за рахунок підключення СЕС до іншої точки, повідомив перший віце-прем’єр – міністр економіки Олексій Любченко.

“Нібито формально треба вирішувати все на судовому рівні, але ми поставили питання по-іншому: знайти можливість підключення до іншої точки. Фахівці зараз це відпрацьовують”, – сказав він в інтерв’ю агентству “Інтерфакс-Україна”.

За словами Любченка, правила Національної комісії, що здійснює держрегулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), та інші регуляції повинні бути налаштовані так, “щоб ні в кого і думки не виникало їх порушувати”.

“А приватний власник краще впорається, ніж держава. Але й держава має взяти відповідальність за роботу обленерго як власник, особливо, коли мова піде про загрозу національній безпеці”,– заявив перший віце-прем’єр–міністр економіки.

Як повідомлялося, СЕС потужністю 10,5 МВт ТОВ “Экотехник Нікополь” TIU Canada була відключена Нікопольським заводом феросплавів (НЗФ) від електромережі 2 березня 2020 року. У TIU Canada відзначали, що НЗФ скористався тим, що СЕС підключена до розташованої на його території підстанції, а необхідність відключення пояснив ремонтними роботами. Відключення завдало компанії понад EUR1,5 млн збитків, які продовжують рости. TIU Canada оскаржив такі дії в судах, проте програв першу інстанцію, і судовий спір затягнувся.

TIU Canada працює в Україні з 2016 року. Компанія ввела в експлуатацію СЕС 10,5 МВт у Нікополі в січні 2018 року, СЕС 11 МВТ в Миколаївській області у квітні 2019 року. Крім того, TIU Canada запустила СЕС 33 МВт в Одеській області. Інвестиції компанії в сонячну енергетику, яка стала першим інвестором в Україні в рамках Канадсько-української угоди про зону вільної торгівлі (CUFTA), склали понад $65 млн.

НЗФ контролює група EastOne, створена восени 2007 року в результаті реструктуризації групи “Інтерпайп”, а також група “Приват” (обидва – Дніпро).

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

НЗФ відключив СЕС TIU Canada з порушеннями закону – держенергонагляд

У Нікопольському районі виявили застарілий артилерійський снаряд

На аукціоні продають печатку Нікопольського цеху вільних матросів

To Top