Кричущий випадок: у Нікополі батьки примушували дитину вживати наркотики (фото, відео)

Поспілкувавшись з місцевими підлітками, швидше за все ви почуєте від них, що в молодіжному середовищі Нікополя досить поширеним явищем є куріння «травки» або вживання різних “порошків”. Однак, жоден неповнолітній на сьогоднішній день не стоїть на обліку в поліції Нікополя як наркозалежний.

Про це Nikopolnews стало відомо на сьогоднішньому засіданні координаційної ради з протидії поширення наркозалежності серед осіб, які не досягли 18 років. Захід пройшов 26 серпня в приміщенні Нікопольської районної державної адміністрації. А сама рада була створена навесні 2021 року при Дніпропетровській обласній державній адміністрації. Орган очолює Михайло Кошляк.

На виїзному засіданні в Нікополі були присутні правоохоронці, представники влади області, району, Нікополя, Марганця і Покрова, журналісти, а також народний депутат, обраний по 35 округу Денис Герман.

В ході наради обговорювалася, на жаль, дуже актуальна не лише для Нікополя, а й для всієї України проблема. Була озвучена статистика. Поліція розповіла про те, як бореться з розповсюдженням наркотиків і які заходи запобігання наркозалежності серед дітей приймаються.

Від нікопольських правоохоронців ми дізналися, що з початку 2021 року нікопольська поліція розкрила 148 злочинів, пов’язаних з наркотиками, що на 13 більше, ніж в аналогічний період минулого року.

Зокрема:

  • виявили 31 факт збуту наркотиків, що майже в два рази більше, ніж у минулому році,
  • виявили 4 наркопритони (для порівняння, в минулому році не було виявлено жодного),
  • 24 особам оголосили про підозру у вчиненні злочинів, пов’язаних з розповсюдженням наркотиків – це більше в два рази, ніж у минулому році.

Про кричущий випадок, який не вкладається в голові будь-якої нормального людини, розповів начальник Нікопольського районного управління поліції Олександр Клешня.

Він повідомив, що нікопольської поліцією був зафіксований факт схиляння до вживання наркотиків 15-річної дівчинки з боку її батьків, а саме матері та вітчима. В результаті вживання так званої «чорно солі» підліток потрапив до лікарні з абстинентним синдромом. Потім дівчинку направили в реабілітаційний центр «Шанс», який знаходиться в Дніпрі.

За даним фактом розпочато досудове розслідування за статтею 166, частина 1 Кримінального Кодексу України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною або за особами щодо якої встановлена опіка чи піклування).

Правоохоронці нагадали, що в Нікополі та Нікопольському районі регулярно проводяться рейди, спрямовані на профілактику наркозалежності серед підлітків. Співробітники поліції ювенальної превенції відвідують школи, де розповідають дітям про згубні наслідки вживання наркотиків, повідомляють, куди звертатися за допомогою у складних ситуаціях і т. д. Тільки в цьому році поліцейські відвідали 82 школи Нікополя та району.

При Нікопольському районному управлінні поліції працює підлітковий психолог-реабілітолог, який надає допомогу «важким» підліткам.

Учасники сьогоднішнього виїзного засідання Координаційної Ради по боротьбі з наркозалежністю серед неповнолітніх ознайомилися з планом подальших дій у цьому напрямку і заявили про наміри рішуче та ефективно протидіяти поширенню наркотиків. Вони закликали дорослих (батьків, педагогів і т. д.) більше уваги приділяти дітям, зокрема, агітувати їх займатися спортом і створювати для цього сприятливі умови, оскільки спорт – це один з найдієвіших способів боротьби з шкідливими звичками.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Наркотики на суму понад 600 тисяч гривень вилучили у Марганці (фото, відео)

У Нікополі стартувала акція «Збери дитину до школи»: як взяти участь

Поліцейські Нікополя гарно стріляють з бойової зброї (фото, відео)

 

To Top