Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1121
1121

З 23 квітня у Нікополі запровадили карантин через сказ тварин: основні симптоми хвороби

З 23 квітня у Нікополі запровадили карантин через сказ тварин

З 23 квітня у Нікополі запровадили карантин через сказ тварин. Він буде діяти до 23 червня за умов виконання всіх протиепідеміологічних правил та відсутності повторних спалахів.

Про це йдеться на офіційному сайті міської ради, передає Nikopolnews.

Нещодавно у нашому місті підтвердили випадок сказу тварин. З метою нерозповсюдження захворювання з 23 квітня по 23 червня ввели карантинні обмеження, за умов виконання всіх протиепідеміологічних  заходів та відсутності повторних спалахів. Карантин введений на житловому масиві «Трубник-2».

6084044317a15cd5e616bf715276f113 L

На цій території запроваджені наступні протиепідеміологічні заходи

 • Обов’язкова вакцинація всього сприятливого до сказу поголів’я (собаки, коти, інші тварини). Вакцинація проводиться фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини безкоштовно, контактний телефон 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).
 • Встановлюється нагляд за тваринами підозрілих у заражені на сказ, проводиться їх ізоляція та щеплення антирабічною вакциною відповідно до схеми вакцинації.
 • Тварин хворих на сказ або підозрілих у захворюваності на сказ – умертвити. Заходи виконуються фахівцями Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини спільно з представниками Нікопольського районного управління поліції
 • На всій території міста Нікополя забороняється проведення виставок, виводок собак, вивезення за його межі собак, котів і диких тварин.
 • Власникам собак, котів та інших тварин, які знаходяться за межами визначеної на сказ території (спалаху хвороби) рекомендовано провести вакцинацію тварин від сказу.  Якщо з дати останньої вакцинації вищезазначених тварин на сказ минуло більше 1 року.  або які взагалі не щеплені проти сказу рекомендовано провести вакцинацію тварин від сказу.
 • Фахівці Нікопольської районної державної лікарні ветеринарної медицини проводять безкоштовну вакцинацію тварин.

Телефон для довідок: 099 459 39 58 (графік роботи з 8.00-17.00, понеділок-п’ятниця).

Нагадаємо, людина може заразитися від тварини сказом через:

 •  укус;
 • подряпину та мікроушкодження шкіри;
 • потрапляння зараженої слини на слизові оболонки.
 •  Найчастіше люди заражаються сказом від котів собак, лисиць та вовків.

Особливу небезпеку становлять безпритульні тварини. Зокрема собаки, для яких укус є інстинктивною реакцією для захисту території, членів зграї або здобуття їжі.

Якщо вас вкусила чи лизнула безпритульна чи дика тварина, терміново зверніться до лікаря.

IMG 20231031 162738 679 scaled

З 23 квітня у Нікополі запровадили карантин через сказ тварин: основні симптоми хвороби

У людини інкубаційний період сказу триває від 1 до 3 місяців. Але може варіюватися від одного тижня до року.. Це залежить від:

 • місця, кількості й глибини укусів (найнебезпечніші укуси в обличчя та голову загалом);
 • кількості й активності вірусу, що потрапив у рану;
 • віку постраждалого (діти вразливіші за дорослих).

Початкові симптоми сказу  – підвищення температури та біль, а також незвичні або незрозумілі відчуття поколювання, пощипування чи печіння у місці пошкодження.

Після появи симптомів захворювання практично завжди закінчується летально. У процесі поширення вірусу центральною нервовою системою розвивається прогресивне смертельне запалення головного і спинного мозку.

Новини Нікополя і району: На Нікопольщині виявлено сказ у домашньої тварини: введено карантин в одному з селищ

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×