Про Нікополь почули на ХІІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі. Розповідають на сайті Української асоціації бібліотек, передає Nikopolnews.
З 19 по 22 вересня пройшов ХІІІ Львівський міжнародний бібліотечний форум. Він проходив в Українському католицькому університеті, Американському домі та бібліотеках міста Львова. А також за онлайн ‒ на платформі Zoom.
«Пленарне засідання, підведення підсумків та частина інших заходів програми також транслювалися на Фейсбук-сторінках Української бібліотечної асоціації та партнерів. До роботи долучилися понад 300 бібліотекарів, науковців, викладачів закладів вищої освіти, видавців, авторів, читачів, провайдерів інформаційних послуг, членів та партнерів ВГО Українська бібліотечна асоціація з усіх куточків України та з партнерських організацій Польщі, Німеччини, Литви, Великої Британії», йдеться у повідомленні.
Учасників Бібліофоруму привітали т.в.о. міністра культури та інформаційної політики України Ростислав Карандєєв, проєктна менеджерка Міністерства цифрової трансформації України Руслана Коренчук, заступник голови Львівської ВОА Іван Собко. А також представники партнерських організацій та співорганізаторів: Марієтта Зандер, керівниця відділу «Інформація та бібліотека» Goethe-Institut в Україні, Олег Яськів, проректор з наукової роботи, директор Центру Митрополита Андрея Шептицького Українського католицького університету, Оксана Микитин, директорка Бібліотеки Українського католицького університету та Андрій Андрухів, директор Науково-технічної бібліотеки Національного університету «Львівська політехніка».
Нікополь на цьому заході представляла директор Центральної бібліотечної системи міста Олена Стовба. Яка брала участь у форумі, в онлайн-форматі.
«Вразила діяльність колег-бібліотекарів ЦБС м. Нікополь (Дніпропетровська обл.), яку представила директорка Олена Стовба. Налагодження роботи бібліотеки під обстрілами у прифронтовому місті, надання підтримки мешканцям своєї громади – це досвід, якого набули нікопольські бібліотекарі. Попри участь фахівців публічних бібліотек у забезпеченні соціальних потреб громади, вони виступають осередком волонтерської діяльності і започаткували нові проєкти, спрямовані на підтримку ЗСУ, постійно діючі акції зі збору макулатури, курси першої домедичної допомоги, «Здорове літо з бібліотекою» для дітей-переселенців. Усвідомлення можливостей бібліотекарів відбувається в умовах воєнного стану. Громада відчуває реальну підтримку від бібліотеки і влада бачить у бібліотеці відповідального партнера. Пані Олена наголосила на стратегічній важливості комунікації «бібліотека – громада – влада», яка слугує адвокації», розповіли на сайті Українських асоціацій бібліотек.