Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
2849
2849

Місія МАГАТЕ занепокоєна через зниження рівня води у Каховському водосховищі

Місія МАГАТЕ занепокоєна через зниження рівня води у Каховському водосховищі

Постійна місія МАГАТЕ, що працює на майданчику тимчасово окупованої Запорізької АЕС – найбільшої в Європі атомної електростанції, зафіксувала зниження рівня води у Каховському водосховищі і висловлює занепокоєння, повідомляє Енергоатом, передає Nikopolnews.

За проєктом станції великий ставок-охолоджувач розташований поблизу блоків ЗАЕС, тому рівень води в ньому вищий за рівень Каховського водосховища. Проте підстави для хвилювання все одно є.

«Незважаючи на те, що зниження рівня води не становить безпосередньої загрози для ядерної безпеки, воно може стати джерелом занепокоєння, якщо процес триватиме. Це ще раз демонструє численні потенційні ризики для великої атомної станції під час війни та підкреслює, що ми ніколи не повинні заспокоюватися щодо її безпеки та захисту», – сказав генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі.

Він зазначив, що продовжує консультації з Україною та рф, аби найближчим часом узгодити і запровадити демілітаризовану зону навколо Запорізької станції. І підкреслив, що хоча у цих дискусіях вже досягли певного прогресу, проте все просувається й узгоджується надто повільно й з усіх сторін потрібні більш рішучі зусилля.

Раніше ми повідомляли:

Також читайте:

Procter & Gamble визнали спонсором війни. Які товари краще не купувати українцям

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×