Не всі мешканці міста, а особливо молоде покоління, знають, що Нікопольський пивзавод, від якого нині вже майже нічого не лишилося, випускав не тільки пиво, а й різноманітні безалкогольні напої. Про це своїм підписникам нагадав у пабліку Нікополь історичний у Фейсбуці Павло Фірсов, передає Nikopolnews, і показав фото етикеток цих напоїв.
Багато нікопольчан пам’ятають (а ті, що молодші, лише чули) про те, що колись у нашому місті був пивоварний завод. Знаходився він біля парку Пушкіна, колишнього Міського саду, і був заснований у 1888 році підданим Австро-Угорської імперії, чехом Карлом Антоновичем Штекелем. Після революції Карл Штекель повернувся на Батьківщину, а завод був націоналізований новою більшовицькою владою, – йдеться у повідомленні Павла Фірсова
Зазначається, що за радянських часів завод частково продовжував традиції пивоваріння, закладені його засновником, та виробляв до 15 сортів якісного, живого пива. А у 1986 році на підприємстві відкрили лінію з виробництва безалкогольних напоїв, які постачалися до сусідніх областей України.
Нікопольський пивзавод випускав наступні напої:
- «Исинди»,
- «Виноградный напиток»,
- «Ананасовый напиток»,
- «Красная Шапочка»,
- «Воскеат»,
- «Бахмаро»,
- «Тархун»,
- «Колокольчик»,
- «Содова», «Буратино»,
- «Крем сода»,
- «Саяны».
Етикетки напоїв, які випускав Нікопольський пивзавод: фото
На етикетках можна побачити і ціни продукції без тари. У сі етикетки – російською мовою, адже ця продукція випускалася у 80-ті роки, коли тривала активна насильницька русифікація України.
Ціна без вартості посуду – 15 копійок.
Ще новини Нікополя: Відома журналістка розповіла про зруйновану бібліотеку Нікополя