Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
72
72

Нікопольцям нагадали про покарання за підпал сухої трави: штраф до 21 тис або ув’язнення

Нікопольцям нагадали про покарання за підпал сухої трави: штраф до 21 тис або ув’язнення

Нікопольцям нагадали про покарання за підпал сухої трави. Мешканців просять не допускати пожеж в екосистемах. Заклик з’явився на сайті Нікопольської міської ради, передає Nikopolnews.

З настанням весняної теплої погоди до Служби порятунку «101» починають часто надходити повідомлення про пожежі в екосистемах унаслідок необережного поводження з вогнем чи навіть навмисного підпалу сухої рослинності та її залишків на відкритих територіях.

Повідомляється, що вже станом на 20 березня 2023 з початку року на території Нікопольського району було зафіксовано 8 пожеж, в результаті яких було знищено 14 гектарів сухої рослинності.

Мешканцям нагадують, що при випалювання сухої рослинності руйнується біосистема. У нищівному вогні гинуть тварини для яких поле є рідним домом. Гинуть рослини, адже знищується насіння однорічних та дворічних трав. Вогонь частково або повністю знищує кореневу систему та гілля багаторічних рослин, збіднюється склад ґрунту, знижується родючість.

Палають залишки сухої рослинності на полях, пасовиськах, узбіччях доріг. І це в час, коли в Україні триває війна, коли екстрені служби задіяні максимально, працюють практично 24/7 не лише на тимчасово окупованих територіях, а й на територіях, де не ведуться активні бойові дії, – йдеться у повідомленні

Такі підпали відволікають від бойових завдань рятувальників, які виїжджають на виклики, навіть у відносно мирних областях, адже змушені використовувати резерви не за призначенням, а тому можуть просто не встигнути туди, де справді буде потрібна термінова допомога.

Нікопольцям нагадали, що у березні 2022 року до Кримінального кодексу України внесли зміни. Згідно статті 113 «Диверсія» навмисні підпали розцінюються як кримінальний злочин. На порушників, очікує штраф до 21 420 грн. Або ув’язнення строком від 10 до 15 років з конфіскацією майна.

Нікопольцям нагадали про покарання за підпал сухої трави: штраф до 21 тис або ув’язнення

Вкотре звертаємося до громадян з проханням не провокувати пожежі в екосистемах! Пам’ятайте, що навіть невелике загорання при сухій та вітряній погоді може стати причиною масштабної пожежі. До того ж, такого роду загорання шкодять не лише навколишньому середовищу, але й людям! – кажуть у ДСНС

Рятувальники Нікопольщини закликають громадян не спалювати сухостій та берегти землю від вогню. Якщо ж ви стали свідком пожежі – негайно повідомте за екстреним номером Служби порятунку 101!

Ще новини Нікопольщини: Від початку року на Дніпропетровщині виникло 427 пожеж в екосистемах

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×