«Реформування професійної освіти в зоні активних бойових дій невиправдані!»: комунальний заклад освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради» про ініціативу Міністерства науки і освіти України реформувати професійну освіту у місті Нікополь шляхом приєднання до професійного закладу у місті Покров.
Нещодавно ми розповідали про те, що комунальний заклад освіти «Нікопольський професійний ліцей» планують приєднати до комунального закладу освіти «Покровський центр підготовки та перепідготовки робітничих кадрів» Дніпропетровської обласної ради», який розташований у місті Покров.
Ситуацію наприкінці червня коментували у відділі освіти і науки Нікопольської міської ради. Також свою позицію висловив міський голова Олександр Саюк. Ми писали про це тут.
Nikopolnews почув голос комунального закладу освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради», доля якого зараз вирішується. І це дуже важливо!
Ми поспілкувалися з керівником ліцею Оленою Олександрівною Веретеніною.
Комунальний заклад освіти «Нікопольський професійний ліцей» Дніпропетровської обласної ради» висловив свою позицію
Ініціатива іде від Міністерства освіти і науки України, попри на те, що заклад підпорядковується Дніпропетровській обласній раді. У Нікополі не мовчать! Адміністрація міста і району підтримує позицію закладу: всі реформи в зоні активних бойових дій потрібно поставити на паузу, тому як процес об’єднання тягне за собою ряд негативних наслідків для всіх учасників освітнього процесу. Посадовці вже заявили про свою позицію на різних щаблях влади, – говорить Олена Олександрівна
За її словами, місцева влада також вбачає, що подібні процеси не на часі, і що це може призвести до порушення прав учасників освітнього процесу, які негативно вплинуть на можливість підготовки кваліфікованих робітників у місті Нікополь.
В таких ініціативах з боку Міністерства освіти і науки України – недовіра і до закладу, який здійснює підготовку в надскладних умовах, і до замовників кадрів, які тримають місто своєю діяльністю, і до міста, яке витримує щоденні обстріли та руйнування , але живе! – говорить керівник ліцею Олена Веретеніна
Цей навчальний заклад існує вже 57 років. Він має у місті гідний імідж, його знають тисячі нікопольців та мешканців району, які саме тут отримували першу робітничу професію, і потім поповнювали ряди кваліфікованих робітників передових підприємств Нікополя.
Навіть зараз, під час повномасштабної війни, тут продовжують успішно навчатися близько 300 здобувачів освіти, не зважаючи на складнощі дистанційного навчання. Працюють 87 співробітників. Тут можна отримати освіту як на базі 9, так і на базі 11 класів. Серед професій – дуже актуальні у наш час: слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, електрогазозварник, штукатур, маляр, лицювальник – плиточник, швачка, вишивальник, кухар, офіціант.
Ліцей має глибокі традиції, які формувалися десятиліттями та успішно реалізувалися у дистанційному навчанні! Навіть якщо ви просто зазирнете на сайт навчального закладу, то побачите, що тут не лише дають знання! В свою роботу педагоги по-справжньому вкладають душу, впроваджують інноваційні технології, самовдосконалюються. І атмосфера в ліцеї панує творча, тепла, дружня!
То ж чи можна і, головне, чи варто все це руйнувати? Олена Веретеніна впевнена, що ні. Вона вважає, що будь-які зміни в умовах сьогодення призведуть до негативних наслідків. Адже переконана: реформа обернеться фактичним знищенням закладу. На жаль, такий досвід, вже був.
– Коли у 1997-му році до нас приєднали профтехучилища 57 , а у 2003-му – Капулівське профтехучилище 83 з причини демографічної ситуації та зменшення контингенту, то протягом десяти років ці заклади припинили існування з об’єктивних причин. Але не припинилась підготовка кваліфікованих робітників по професіям приєднаних закладів до нашого професійного ліцею. Подібна ситуація зараз з причин еміграції молоді з прифронтового міста. Але є багато підлітків, які лишаються у місті та районі! Наш заклад живе і працює! Надає освітні послуги! Ми тримаємось! І нам потрібна підтримка з боку і Міністерства освіти і науки, і Департаменту освіти і науки, і Дніпропетровської обласної ради, міста! Реформа профтехосвіти потрібна! Але не там, де зараз люди у Нікополі живуть і працюють в умовах прифронтового міста, прикладаючи титанічні зусилля! Нікополь повинен залишитися осередком для молоді у планах якої є отримання робітничої професії! Це їх законне право – обирати освітній заклад для продовження навчання після завершення загальноосвітньої школи, – говорить пані Олена
Звісно, як керівник закладу, вона не може зараз не висловлювати своєї позиції. Зазначає, що розмови про реформу та реорганізацію почалися ще з 2019 року. Це питання неодноразово обговорювалось у колективі.
– Засновником закладу є Дніпропетровська обласна рада. Ми ніби є в місті, а ніби й немає. Ми наче отой «Летучий Голландець»… Але ж у закладі навчаються і працюють нікопольці… Бажано, щоб нас побачили, звернули на нас увагу, почули нас! Бо підготовка кваліфікованих робітників здійснюється саме для міста. Я звернулася до міського голови Олександра Саюка з питаннями так званої «оптимізації». І, на щастя, знайшла розуміння, – говорить Олена Олександрівна
Додає, що на їх боці також і Нікопольська районна військова адміністрація, і Дніпропетровська обласна рада, і профспілка будівельників, які теж розуміють, що подібні процеси не на часі.
Керівник ліцею зазначає:
– Ми не проти реформ та реорганізацій. На часі питання закладу, який намагається вижити в умовах війни. Всі реформи – на післявоєнний час! Потрібен диференційований підхід до прифронтових територій, бо тут лишаються жити люди, а не населення. Громадяни України, які потребують уваги можновладців на усіх рівнях влади.
Олена Веретеніна нагадує, до речі, що, згідно із методичним рекомендаціями Міністерства освіти і науки України, об’єднання не мають стосуватися закладів у зонах активних бойових дій.
Спеціально для читачів Nikopolnews вона детально роз’яснила, що відбувається, які аргументи у ініціаторів реформ, а які – у співробітників ліцею. Окрім керівника ми почули й думки інших працівників ліцею. Про це – у наступній статті.
Ще новини Нікополя: Ветеранів війни та УБД Нікопольщини запрошують на навчання: спеціальності, терміни і список подачі документів