Поліцейський з Нікополя розповів про свою роботу під обстрілами у прифронтовому місті, передає Nikopolnews з посиланням на Національну поліцію у Дніпропетровській області. Правоохоронці оприлюднили фото і відео.
Вже два роки поліцейський Дніпропетровщини Назар Кітенко рятує життя людей у прифронтовому Нікополі, – зазначають колеги
Його буденний маршрут – це патрулювання берегової лінії, обстеження місць обстрілів, надання першої медичної допомоги та евакуація поранених. Назар Кітенко, інспектор відділу реагування патрульної поліції Нікопольського РУП, разом із колегою першими прибувають на місця обстрілів. На їх рахунку – десятки врятованих життів.
На початку війни Назар Кітенко ніс службу в мобільно-вогневій групі. Каже, якби ворог надумав прориватися в Нікополь, разом із військовими ми повинні були відбити напад окупантів та захистити район. Згодом їх перемістили до берегової лінії, де вони патрулювали прибережну територію та обстежували місця прильотів ворожих снарядів.
Окупанти з того боку Каховського водосховища цинічно обстрілюють мирне місто, сприймають його як полігон, де можна вчитися стріляти. Ця тактика росіян незмінна та спрямована на залякування мирного населення, – говорить поліцейський.
У липні 2022 року армія рф вперше здійснила обстріл Нікопольського району. Тоді внаслідок влучань загинули двоє місцевих мешканців.
Ворог гатив по Нікополю із усіх видів озброєння. Все починалося з обстрілів «градами», а потім вже полетіла артилерія, ракети С-300. Фактично ствольна артилерія була вся, від 120 калібру і до «піонів». Зараз додалися і дрони – за день можуть прилетіти десятки безпілотників, – каже Назар Кітенко.
Найбільше зазнали руйнувань населені пункти та об’єкти інфраструктури, які розташовані на береговій лінії.
Зараз берегова лінія повністю прострілюється. Після звуків виходів із того берега всього 5-7 секунд, аби знайти безпечне місце. Попередження про артобстріл зазвичай спрацьовує, коли вже приходить перший снаряд, – розповідає Назар
Поліцейський згадує виїзд на свій перший обстріл. У ніч на 3 жовтня 2022 року російська армія поцілила в п’ятиповерховий будинок в одному зі спальних районів міста. Повністю було зруйновано чотири квартири та близько 30 будинків зазнали пошкоджень.
Коли ми піднялися на п’ятий поверх, я відкрив двері і не побачив квартири. Її там просто не було. Дуже довго кричали, шукали господарку. Раптом жінка просто штовхає мене в плече і каже «Я тут». Виявилось, що вона спустилася на другий поверх до сусідки, коли її квартиру розніс снаряд, – пригадує поліцейський
Нерідко ворог відкриває вогонь по групах евакуації. За минулі півроку поліцейські та рятувальники, які приїжджали для порятунку людей та огляду пошкоджень, тричі потрапляли під повторні обстріли.
Якщо надходить повідомлення, що є поранені, то часу у нас обмаль – треба їхати, там люди вони чекають на допомогу. Мені дуже пощастило з напарником, він вивозив нас із таких місць, що вже і не сподівалися врятуватися. Бувало таке, що везеш пораненого, а позаду – вибухають снаряди. Але коли потрібно рятувати життя людей, страху не відчуваєш, – каже правоохоронець
Пригадує поліцейський, як у жовтні країна-агресор завдала ракетного удару по одній зі шкіл міста Нікополь. Він знову перебував у вирі трагічних подій, розбирав завали, спілкувався з родичами загиблих та виносив тіла мирних мешканців, життя яких забрало російське залізяччя. На момент влучання в будівлі перебувало четверо людей.
Ми сподівалися врятувати з-під завалів хоча б одну живу людину, але вже надвечір витягнули останнього загиблого, – згадує з сумом в голосі поліцейський
Небезпека полягала ще й в тому, що місце ворожого удару розташоване близько до водойми та перебувало під прицілом окупаційних військ. Декілька разів евакуаційним групам доводилося спускатися в укриття та чекати, поки загроза повторного обстрілу мине.
Назар каже, найтяжче в його роботі, коли приїжджаєш на місце обстрілу і бачиш дітей. Важко згадувати 12 жовтня 2022 року, тоді снаряд від ракетної системи залпового вогню «Град» потрапив у будинок. Поранення від уламка ракети отримала жінка та її 6-річна донька. Вони спали у ліжку і не очікували, що та ніч розділить їх світ на до і після. Матір та доньку після надання першої медичної допомоги екіпаж поліції на чолі з Назаром передали медикам. У жінки було два відкритих переломи ніг, у дитини – травматична ампутація нижніх кінцівок.
Сьогодні поліцейський Назар Кітенко почуває себе людиною, яка має можливість допомагати тим, хто цього потребує. Каже, не має іншого вибору, як сумлінно робити свою роботу – захищати та рятувати людей.
Поліцейський з Нікополя розповів про роботу під обстрілами: відео
«Я відкрив двері і не побачив кватири. І раптом мене штовхають» – поліцейський з Нікополя розповів про роботу під обстрілами
Ще новини Нікополя: Нікополь сьогодні і рік тому: що змінилося, які очікування – 5 питань мешканцям і владі