Нікополь

Ситуація в Енергодарі 4 березня зранку: майданчик ЗАЕС захоплений окупантами

Ситуація в Енергодарі 4 березня

Ситуація в Енергодарі 4 березня зранку – про неї Nikopolnews повідомляє, посилаючись на ряд офіційних джерел.

Міський голова Енергодару Дмитро Орлов повідомив, що ситуація на ЗАЕС залишається складною, хоча обстріл станції припинився ще о 3.00 п’ятниці.

“Не було можливості вийти на зв’язок раніше. Ситуація продовжує залишатися складною, але пожежу на ЗАЕС дійсно ліквідовано. Вся світова спільнота зараз із нами”, – написав Орлов у Фейсбук у п’ятницю вранці.

Він також додав, що обстріл із 3.00 припинився. Нагадаємо, у ніч на п’ятницю російська армія обстріляла ЗАЕС із важкого озброєння. За територією АЕС у навчально-тренувальному корпусі виникла пожежа. Також горіла будівля лабораторно-побутового корпусу.

Станом на 2:26 на ЗАЕС відключено третій енергоблок від єдиної енергосистеми (працює лише 4-й блок). Із шести енергоблоків зараз працює один. Протипожежний стан на АЕС у нормі.

Російські військові не давали можливості рятувальникам підійти до пожежі, вели постійний вогонь. О 5.20 п’ятниці рятувальники виїхали на гасіння пожежі. О 05.20 пожежу було локалізовано, о 06:20 – ліквідовано. Жертв та постраждалих немає.

За даними державної інспекції ядерного регулювання України, станом на зараз:

  • Енергоблок № 1: планово-попереджувальний ремонт.
  • Енергоблоки № 2, 3: відключено від мережі та проводиться розхолодження ядерних установок.
  • Енергоблок № 4: у роботі, електрична потужність 690 МВт.
  • Енергоблоки № 5, 6: проводиться розхолодження ядерних установок.

Запорізька обласна військова адміністрація повідомляє, що майданчик Запорізької АЕС захоплений військовими силами РФ.

Оперативним персоналом контролюється стан енергоблоків і забезпечується їх експлуатація відповідно до вимог технологічних регламентів безпечної експлуатації.

photo 2022 03 04 08 30 10 1

Станом на 08:30 4 березня офіційний сайт Запорізької АЕС не завантажується. Можливо, через перевищену кількість запитів користувачів.

3 1

Офіційні джерела повідомляють, що радіаційний стан на території Запорізької області в нормі.

 

Щодо ситуації в самому місті. Зараз на вулицях тихо, чужинців не помічено. Ті, хто залишався на ніч в укритті, можете повернутися додому. Але у зв’язку із вкрай напруженою ситуацією поруч рекомендуємо менше перебувати на вулиці і залишатися вдома, – закликав мер Енергодару.

Вночі через пошкодження теплотраси під час обстрілів Енергодар залишився без опалення. Зараз з’ясовуються можливість його поновлення.

Вибуху не було: що відбувається на ЗАЕС зараз

«Лише сфотографуватись»: російські військові просять керівництво Енергодару пустити їх до ЗАЕС

Російські загарбники прориваються до ЗАЕС – найбільшої атомної станції Європи

To Top