TIU Canada проти НЗФ: як просувається справа

Раніше Nikopolnews неодноразово писав про ситуацію, яка склалася навколо сонячної електростанції, побудованої в Нікополі канадським інвестором. Більше року вона не працює, власник несе збитки. Відключив її НЗФ, справа дійшла до суду.

Як стало відомо з матеріалу, опублікованого www.fixygen.ua, останні новини такі: Північний апеляційний господарський суд переніс слухання у справі про відключення Нікопольським заводом феросплавів (НЗФ) сонячної електростанції TIU Canada в Нікополі на 27 липня через неявку одного з відповідачів. Про це повідомила канадська компанія в прес-релізі в четвер.

Крім того, за інформацією TIU Canada, один із суддів вранці 24 червня самоусунувся від розгляду справи і був замінений, що стало наступним етапом після самоусунення попередніх трьох суддів.

Раніше компанія подала клопотання про відсторонення від справи трьох суддів Північного апеляційного господарського суду Віталія Корсака, Ольги Попиковой і Олексія Евсикова “через застереження щодо зв’язку останніх і олігарха Ігоря Коломойського, який включений до списку осіб, що підпадають під санкції уряду США”.

TIU Canada аргументувала свою недовіру трьом зазначеним суддям тим, що вони у справі проти державного Приватбанку виносили рішення на користь бізнесмена Ігоря Коломойського, контролюючого НЗФ. У компанії допустили, що названі судді не зможуть об’єктивно розглядати справу, пов’язану з цим підприємством.

Згідно прес-релізу, таке клопотання також було викликано рішенням Київського господарського суду від 26 січня про відхилення скарги про нелегальне відключення станції, всупереч значної кількості доказів, поданих юридичною командою TIU Canada.

Нагадаємо, сонячна електростанція потужністю 10,5 МВт ТОВ “Екотехнік Нікополь” (TIU Canada) була відключена НЗФ від електромережі 2 березня 2020 року. У TIU Canada відзначали, що НЗФ скористався тим, що СЕС підключена до розташованої на його території підстанції, а необхідність відключення пояснив ремонтними роботами. Відключення завдало компанії понад EUR1,5 млн збитків, які продовжують рости.

У результаті ТОВ “Экотехник Нікополь” (TIU Canada) подало позов на НЗФ у Господарський суд Києва. В середині лютого компанія заявила, що оскаржить рішення суду від 26 січня, який відхилив вимоги компанії до НЗФ.

TIU Canada працює в Україні з 2016 року. Вона ввела в експлуатацію СЕС 10,5 МВт у Нікополі в січні 2018 року, СЕС 11 МВТ в Миколаївській області у квітні 2019 року. Крім того, TIU Canada запустила СЕС 33 МВт в Одеській області. Інвестиції компанії в сонячну енергетику, яка стала першим інвестором в Україні в рамках Канадсько-Української угоди про зону вільної торгівлі (CUFTA), склали понад $65 млн.

Нікопольський завод феросплавів контролює група EastOne, створена восени 2007 року в результаті реструктуризації групи “Інтерпайп”, а також групи “Приват” (обидва – Дніпро).

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Скандальна ситуація навколо СЕС у Нікополі: депутат закликав Зеленського, генпрокурора і колег звернути увагу

To Top