Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
933
933

Виробництво труб у Нікополі впало більше ніж на третину, ситуація по Україні аналогічна

Виробництво труб у Нікополі впало більше ніж на третину, ситуація по Україні аналогічна

Виробництво труб у Нікополі і по Україні в цілому впало більше ніж на третину у 2022 році. Про це повідомляє профільне видання gmk.center, передає Nikopolnews.

Повідомляється, що виробництво труб в Україні впало на 38% р./р. у 2022 році. На динаміку вплинули логістичні проблеми та обмеження постачання електроенергії

Військова агресія РФ проти України призвела до падіння ключових показників трубного ринку. За даними асоціації «Укртрубопром», у 2022 році загальне виробництво труб скоротилося на 38% р./р. – до 608 тис. т. Безпосередньо підприємства об’єднання минулого року знизили випуск трубної продукції на 37,9% р./р. – до 449,7 тис. т.

Виробництво труб знизилося на всіх заводах. Наприклад, «Інтерпайп Ніко Тьюб» (Нікополь) та «Інтерпайп НМТЗ» скоротили виробництво на 31,1% та 67,1% відповідно, виробник нержавіючих труб «Сентравіс» (Нікополь) – на 38,3%. Водночас трубопрокатні потужності на ММК ім. Ілліча були, швидше за все, знищені під час бойових дій у Маріуполі.

На виробничі показники галузі вплинули логістичні проблеми, а також удари по об’єктах енергоінфраструктури та, як результат, обмеження постачання електроенергії наприкінці минулого року. Як наслідок, трубні компанії експортували продукцію через західні прикордонні переходи та європейські морпорти. Це призвело до зростання витрат на логістику у 2-3 рази та позначилося на собівартості трубної продукції.

У результаті експорт труб з України знизився у 2022 році на 33,6% у річному обчисленні – до 400,4 тис. т. У грошовому вираженні експорт за зазначений період становив $688,5 млн, що на 10,1% менше ніж у 2021 році.

Одночасно скоротився й імпорт трубної продукції – на 59,4% у річному обчисленні, до 38,1 тис. т. Виручка імпортерів своєю чергою впала на 53,4% р./р. – до $77,9 млн.

Виробництво труб у Нікополі і по Україні в цілому впало більше ніж на третину

Виробництво труб у Нікополі впало більше ніж на третину, ситуація по Україні аналогічна

Ще новини Нікополя:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×