У Марганці знайшли чергову цікаву річ – на цей раз дослідникам історії рідного краю пощастило виявити старовинну скриню. Вона знаходилася у віковій хаті. Про це розповідає Марганець Туристичний, передає Nikopolnews. Оприлюднено фото і відео.
Повідомляється, що учасники товариства “Марганець Туристичний” завітали до одного із старовинних районів Марганця, а саме району Городище. В одному із дворів збереглась вікова хата, де колись жила корінна мешканка – Марфа Гордіївна Христенко. Під час краєзнавчої експедиції дослідниками була помічена старовинна скриня.
Роздивляючись одну із старовинних хат давнього села Городище, ми звернули увагу на такі архітектурні об’єкти, як сволок, саман, черепиця та стара, вже побита часом, древесина, – розповідають учасники експедиції.
Коли вони зайшли в середину хати, то помітили в невеличкій кімнаті мальовничу скриню, яка стояла повністю покрита пилом.
Найбільше за все нас зацікавив розпис на скрині. Одразу ж ми взяли ганчірку й протерли скриню від багатошарового пилу. На темно-зеленому кольорі виднілись яскраві малюнки, та розібрати їх було доволі складно. Спочатку ми вирішили, що це Петриківський розпис, де були зображені квіти, трохи пізніше один із учасників експедиції зазначив, що вірогідніше за все – це бурячки, – розповідають марганчвни.
За їх словами власнику ділянки сказав, що цій хаті вже понад сто років, є навіть документ, який про це свідчить. У цьому будинку проживала його бабуся – Марфа Гордіївна Христенко, і скриня належала саме їй.
Публікація відео у мережі зі старовинною скринею зацікавила багатьох. Звідси почалась нова спільна краєзнавча робота, – розповідає Марганець туристичний.
У Марганці знайшли старовинну скриню у хаті Марфи Христенко: відео
Завдяки начальнику управління з питань охорони культурної спадщини Дніпровської міської ради – Надії Лиштві, директору Дніпропетровського національного історичного музею ім. Яворницького – Юлії Пісчанської та викладачу образотворчого мистецтва “Alpha Generation Kids Club” – Анжелі Лагоді, вдалось дізнатись, що на зеленому тлі в Новомосковському районі розписують ужиткові речі. Часто такий розпис видають за Петриківський, але це не він, – кажуть дослідники.
Вони додають, що тепер можна з упевненністю сказати, що скриню було виготовлено у Новомосковському повіті наприкінці XIX ст. Також необхідно звернути увагу на древесину та фарби, які є також дуже якісними, адже вони добре збереглись до наших з вами днів.
Організація Марганець Туристичний вже не перший рік веде дослідницьку роботу, вивчаючи історію рідного краю. Силами учасників навіть почалося облаштування музею під відкритим небом.
Підтримати проект “Марганець Туристичний”:
- Номер картки: 5168 7520 8120 9200