Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
224
224

У Нікополі 20 лютого вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні (фото)

У Нікополі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (фото)

У Нікополі 20 лютого вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні, повідомляє Нікопольська міська рада, передає Nikopolnews.

Сьогодні, 20 лютого, в Нікополі покладанням квітів до меморіалу «Захисник України» міський голова Нікополя Олександр Саюк, перша заступниця міського голови Тетяна Обиденна, керуюча справами виконкому Наталія Горболіс та секретар міської ради Іван Базилюк вшанували пам’ять Героїв Небесної Сотні.

У Нікополі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (фото)

10 років тому учасники Революції Гідності своєю відвагою, самовідданістю, силою духу та стійкістю змінили вектор розвитку нашої держави. І сьогодні, вшановуючи пам’ять героїв Небесної Сотні, українці засвідчують вірність обраному курсу та продовжують боротьбу за ідеали демократії, права та свободи людини, за європейське майбутнє України. Вічна слава та пам’ять героям Небесної Сотні, – йдеться у повідомленні пресслужби НМР

У Нікополі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (фото)

У Нікополі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (фото)

Також пресслужба оприлюднила довідку Українського інституту національної пам’яті.

У Нікополі 20 лютого вшанували пам'ять Героїв Небесної Сотні (фото)

Кожного року 20 лютого в Україні вшановують пам’ять героїв Небесної Сотні.

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності. За неповернення до пострадянської моделі відносин між владою та суспільством, відмову від “багатовекторності” у зовнішньополітичному курсі, утвердження розвитку України як демократичної європейської країни заплачено дуже велику ціну – людські життя.

Із метою вшанування пам’яті громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України, завдяки яким було змінено хід історії нашої держави, встановлено День Героїв Небесної Сотні.

Свобода – фундаментальна характеристика людського існування, це можливість вільного вибору та усвідомлення власної відповідальності за цей вибір. Герої Небесної Сотні зробили свій вибір – виборювати свободу та гідність, віддавши за це життя. Вони загинули за те, щоб Україна розвивалася як вільна демократична держава.

День Героїв Небесної Сотні покликаний увічнити людську, громадянську і національну відвагу та самовідданість, силу духу і стійкість громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідно вшанувати подвиг загиблих за ідеали демократії, права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Чітка громадянська позиція та готовність обстоювати її до кінця – це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.

Пам’ять про Героїв Небесної Сотні має бути живою, сприяти громадському активізму, консолідації та формувати усвідомлення відповідальності кожного за майбутнє України.

Ще новини Нікополя: Нікопольцям розповіли, які обстеження слід проходити для профілактики раку

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×