Нікопольці підтримали флешмоб, присвячений кримському спротиву російській окупації (відео)

У Нікополі підтримали всеукраїнський флешмоб, присвячений Дню кримського спротиву російській окупації, який в Україні відзначають 26 лютого.

Участь у флешмобі взяли учасники АТО Анатолій Рожновський та Гуртовий Павло, вдова загиблого захисника України Миколи Гайдука Оксана Гайдук і благочинний церков Нікополя і району Православної церкви України ігумен Меркурій (Скороход).

Вони записали відео, у якому звернулися зі словами подяки і підтримки до всіх, хто став на захист українського Криму 7 років тому, під час буремної весни 2014-го, і продовжує боротися за повернення півострова зараз.

Нікопольці засудили злочинні дії Росії, яка порушила усі домовленості і здійснила окупацію.

«Крим був, є і буде українським», – звучить у відео, записаному біля пам’ятника Захиснику України.

Нагадаємо, 7 років тому, 26 лютого 2014 року у Сімферополі під стінами Верховної  Ради АРК  відбувся мирний проукраїнський мітинг кримських татар та українців, організований Меджлісом кримськотатарського народу на підтримку територіальної цілісності України, задля того, аби продемонструвати усьому світові, що Крим – це Україна. В акції взяли участь приблизно 10 тисяч громадян. На превеликий жаль, в ніч с 26 на 27 лютого, побачивши реакцію громадян України напередодні, російський спецназ, порушивши  українське та міжнародне законодавство, почав захоплення будівлі Верховної Ради АРК та м. Сімферополь, де потім під дулами автоматів було відправлено у відставку законне українське керівництво АРК і було проголошено організацію так званого «референдуму про приєднання до РФ», який відбувся 1 березня з численними порушеннями українського та міжнародного законодавства, у супроводі російських військових.

Згадуючи ті події – українці та увесь цивілізований світ підтримують український Крим,  українців і кримських татар, які живуть в АРК в умовах тимчасової російської окупації.

У Кривому Розі простилися з легендарним «Соколом» – воїном УПА (фото, відео)

 

To Top