З початком повномасштабної війни в Україні, мабуть, не залишилося жодної дитини, яка б хоч раз не побувала в укритті, підвалі чи бомбосховищі, ховаючись від російських терористичних атак. А слова «повітряна тривога», «обстріл», «ракетний удар» міцно увійшли до лексикону не тільки дорослих, але і, на жаль, маленьких українців. Останні чотири місяці діти, які залишилися з батьками у Нікополі, особливо сильно потерпають від війни. Адже обстріли тут практично щоночі.
Для них у місті організували тренінги, метою яких є психологічна підтримка та допомога. Про це повідомляє Нікопольський центр освіти дорослих, який виступає одним із організаторів проекту, передає Nikopolnews.
Заняття в рамках проекту «Діти і війна» проводяться з дітлахами і їх батьками прямо у сховищах. Фахівці допомагають учасникам знизити рівень стресу, впоратися з емоційним навантаженням, піклуватись про здоров’я, безпеку та розвиток дітей під час війни.
Разом з сертифікованими тренерами Людмилою Семенчею та Ольгою Пастушок відпрацьовуються навички “правильної” поведінки в ситуації небезпеки та через гру дітей навчають попереджати напади паніки, танцювати, співати, малювати, ліпити, веселитись, отримувати від чарівників-благодійників подарунки і бути щасливими.
Проект реалізується ГО “Козацький набат” Центр освіти дорослих м. Нікополь (керівник Ольга Пастушок), за підтримки #DVVInternationalUkraine (керівник Олег Смірнов) та #БФНадіяповсьомусвіту” (Ірина Сухова) у партнерстві із Нікопольською міською радою.
Нижче – невеличкий фото звіт, оприлюднений Центром освіти дорослих у Нікополі
«Ми не другий Маріуполь» — репортаж про Нікополь РБК-Україна