У Нікополі відкрили найбільшу в Україні інсталяцію Золотої Пекторалі (фото)

Сьогодні, у переддень святкування Дня міста у сквері Молодіжному, що за міськвиконкомом, у Нікополі відбулось урочисте відкриття нового арт-об’єкту «Пектораль». Автор пам’ятного знаку – наш земляк скульптор Віктор Сараєв, який, на жаль, нещодавно помер. Про це Nikopolnews повідомляє, посилаючись на пресслужбу Нікопольської міської ради.

Міський голова Нікополя Олександр Саюк подякував генеральному директору ТОВ НВО «Трубосталь» Олександру Фельдману за подарунок місту – фігуру пекторалі. Встановлення та благоустрій виконано за кошти міського бюджету. Керівник міста також зазначив, що для нікопольців ця інсталяція – не тільки арт-об’єкт, а й початок історичного розвитку міста та закликав нікопольців підтримувати подібні ініціативи.

Під час заходу Національний реєстр рекордів України в особі експерта Олега Волочкова, зафіксував: арт-об’єкт є «Найбільшою в Україні інсталяцією Скіфської пекторалі».

Ініціатор встановлення рекорду – керівник Фонду «Нікополь туристичний» Олег Фельдман.

Нагадаємо, рівно п’ятдесят років тому, в червні 1971 року, досліджуючи курган Товста могила поблизу Нікополя, видатний український археолог і літератор Борис Мозолевський відкрив світу унікальний артефакт – золоту скіфську пектораль.

Знахідка названа ЮНЕСКО «одним із найвеличніших археологічних відкриттів людства у 20 столітті». Датується приблизно 4 ст. до н.е.

Фото: пресслужба НМР  и А. Косих

Сьогодні в центрі Нікополя відкриють новий арт-об’єкт і зареєструють рекорд

В Нікополі відкрили після реконструкції сквер “Сонячний”6 як він виглядає (відео)

 

To Top