У старій частині Нікополя комунальники навели порядок – фото до і після

Днями комунальники Нікополя кинули сили на прибирання в старій частині Нікополя, повідомляє депутат місцевої ради Олег Фельдман, передає Nikopolnews. Він опублікував фото до і після прибирання. За словами депутата, наведенням порядку займалися зокрема співробітники КП «Нікопольміськавтодор-1».

Так, комунальники прибрали сміття у провулку Телеграфному і на вулиці Гетьманській, а також на вулиці Микитинській навколо будівлі паспортного столу.

Це історичний центр Нікополя, в декількох кроках від площі Богдана Хмельницького. Кожен мешканець Нікополя та його гість міг побачити всю непривабливість середовища, звернувши в широкий провулок – пише Олег Фельдман.

Він розповідає, що поруч з будівлею по вул. Телеграфній, 1 після демонтажу балансоутримувачами другого поверху, постраждалого внаслідок пожежі, утворилася звалище будівельного сміття на проїжджій частині та тротуарах. Навколо паспортного столу була вкрай необлаштована прилегла територія з заростями і викидними сміттям, гілками. Паркан велоклубу по провулку Кривому також зруйнувався, навколо утворився смітник. Загальна картина в цьому кварталі викликала негативні емоції у мешканців старої частини та інших нікопольців, які зверталися до депутата з даного питання.

Після мого звернення до міського голови Олександра Саюка їм було дано доручення, і комунальні служби прибрали, вивезли сміття, вирвали бур’ян, підмели вулиці… Це дуже позитивно і відрадно, разом з жителями дякуємо меру та комунальникам за розуміння важливості благоустрою історичного центру нашого історичного міста, – пише Олег Фельдман.

Фото до і після прибирання:

Депутат також відзначає, що паралельно помічником мера і депутатом Віталієм Журавльовим ведеться робота з МВС зі списання ними залишків будівлі з Телеграфного провулку,1 для подальшого його знесення як непридатного до відновлення (це будинок купця Тимофєєва, воно не є об’єктом культурної спадщини і може бути знесено).

Можливо, тут колись з’явиться сквер, а можливо і сквер нікопольських підземель, адже на цій невеликій території розташовано чотири старовинні підземелля… – прогнозує Олег Фельдман.

Він констатує, що в цілому, звичайно, до ідеалу ще далеко, історичний центр потребує повноцінного і регулярного систематичного благоустрію, прибирання, ремонту, реконструкції, і проект такої програми вже є, але це вже будуть наступні кроки. Однак, початок покладено.

Поки ж усім жителям і господарям будинків історичного ареалу потрібно стежити кожному за своєю територією, не допускаючи її засмічення, піклуючись про благоустрій і, особливо, збереження історичних будівель-об’єктів культурної спадщини. Такі позитивні приклади в старій частині є, – підсумував Олег Фельдман.

Він також додав, що зараз готуються до впровадження нормативні акти, які дозволять повністю використовувати ті можливості, які дає Закон про охорону культурної спадщини, а саме, штрафувати недбайливих власників історичних будівель зі статусом на суми до 170 тисяч гривень. За основу взята документація Львова, Дніпра, Запоріжжя, Кіровограду.

Із запустінням і порушниками Правил благоустрою вже зараз буде допомагати боротися і КП “Муніципальна охорона”, роблячи попередження і виписуючи штрафи порушникам.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

В Покрові реконструювали пішохідне полотно: фото до і після

У центрі Нікополя утворюється звалище. Допоможіть встановити особи його «авторів» (відео)

Ремонт будівлі Краєзнавчого музею Нікополя: ціна питання і обґрунтування

 

To Top