Заборона російської церкви – ТОП-тема сьогоднішнього дня. 20 серпня Верховна Рада України нарешті ухвалила відповідний законопроєкт. Nikopolnews звернувся з цього приводу до благочинного церков ПЦУ Нікополя і району архімандрита Меркурія (Скорохода). Ми задали йому декілька питань.
Що саме сьогодні сталося?
Отже, Верховна Рада заборонила російську церкву сьогодні, прийнявши в цілому законопроєкт №8371. Цей законопроєкт не дозволяє діяти на території України релігійним організаціям, пов’язаним з рф. За проголосували 265 депутатів.
Закон набирає чинності через 30 днів з дня його опублікування. За винятком одного пункту — згідно нього громади УПЦ МП матимуть 9 місяців на те, щоб розірвати зв’язки з РПЦ.
У Раді голосування вже назвали історичним.
Історична подія — 400-річне панування московської церкви в Україні припинено. Закон прийнято. Будуватимемо власне незалежне духовне життя
— відзначив нардеп Єгор Чернєв.
Заборона російської церкви і ситуація з МП у Нікополі – коментар благочинного церков ПЦУ Нікополя і району.
Усім відомо, що левова частка храмів у Нікополі відносяться до УПЦ (яка раніше жодним чином не заперечувала, що вона – МП і навіть пишалася цим, а сьогодні просить не згадувати про зв’язок із Москвою і заперечує його). Також не секрет, що деякі з цих храмів були побудовані незаконно – тобто без дозвільних документів.
Типовий же храм ПЦУ у місті всього один, і з’явився відносно недавно. Ще декілька – туляться у пристосованих приміщеннях.
Чи зміниться тепер ситуація у Нікополі? Як будуть розвиватися події?
Ми спитали у архімандрита Меркурія (Скорохода) наступне:
- Отче, як ви сприйняли сьогоднішнє рішення Верховної Ради?
- Для людей, які не дуже розбираються в юридичних і церковних тонкощах, поясніть простими словами, що означає цей закон?
- Як думаєте, які конкретні результати будуть внаслідок ухвалення цього законопроєкту? Як ви бачите це? Як це буде виглядати на практиці?
- Скільки парафій УПЦ на Нікопольщині вже перейшли до ПЦУ?
- На ваш погляд, чи багато серед пересічних священників в УПЦ на Нікопольщині бажаючих перейти до ПЦУ? Якщо так, то чому цього не відбувається масово?
- Були часи, коли представники УПЦ (МП) телефонували в редакції газет і влаштовували істерики з приводу того, що газетярі ставлять поруч на одній полосі розклад богослужінь у церквах МП і тоді ще Київського патріархату. Чи вірилось тоді, що ми доживемо до такого рішення держави?
Нижче у відео – відповіді благочинного.
Нагадаємо: У Нікополі невідомі сьогодні облили бензином капличку ПЦУ