Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
1163
1163

Чому Марганецький ГЗК призупинив роботу – на підприємстві назвали причини

Чому Марганецький ГЗК призупинив роботу - на підприємстві назвали причини

Марганецький ГЗК призупинив роботу, як і Покровський ГЗК та Нікопольський завод феросплавів,. На офіційному сайті підприємства названо причини такого рішення, передає Nikopolnews.

Зазначається, що у жовтні 2023 року містоутворююче підприємство АТ Марганецький ГЗК” призупинило видобуток та переробку сирої марганцевої руди.

Чому Марганецький ГЗК призупинив роботу

Причин зупинки підприємства декілька.

Насамперед військова агресія зі сторони російської федерації, яка “базується” на тимчасово окупованому лівому березі Дніпра, адже дії окупантів призвели до втрати води в Каховському водосховищі, через що неможливо поповнити запаси технічних резервуарів води, яка використовується для збагачення сирої марганцевої руди Грушівською збагачувальною фабрикою.

Також до основних причин зупинки відносяться артилерійські обстріли армії рф по об’єктах та інфраструктурі промислового майданчика комбінату.

Згідно даних, ворожі обстріли, які фіксуються поліцією міста, пошкодили комунікації, будівлі та споруди цехів підприємства.

На жаль, для відновлення інфраструктури комбінату треба дуже багато часу, фінансів та сил, і поки окупанти знаходяться на лівому березі Дніпра, ці дії виконувати неможливо, – зазначають на комбінаті

Найбільше через артилерійські обстріли постраждала Грушівська збагачувальна фабрика, оскільки за декілька обстрілів вона отримала значні пошкодження. Там частково пошкоджене перекриття на корпусі приймання руди ГЗФ-1, де, до речі, два роки тому проведено капітальний ремонт, а також на 90% зруйновано віконні отвори.

Також відключене газове та мазутне опалення по всьому проммайданчику та шахтам комбінату, тому що опалювати цими видами палива вкрай ризиковано в умовах війни.

Особливою проблемою стала відсутність води для проведення ГЗФ мокрого збагачення видобутої шахтами та кар’єром руди. Дефіцит води з’являвся не відразу, а поступово. Ще минулого року ГЗФ вимушена була зупинитися через те, що у зворотному циклі підприємства технічної води ставало все менше, але комбінат тримався на плаву за рахунок придбання технічної річкової води з централізованих мереж міськводоканалу. Після того, як росіяни підірвали Каховську ГЕС і було випущено дзеркало води з Каховського водосховища, місто Марганець і всі прилеглі до нього території залишилися без води. В тому числі і Марганецький ГЗК.

Якийсь час комбінат виконував певні роботи без циклу переробки сирої марганцевої руди, тобто функціонували тільки шахти з її видобутку. Це було зумовлено тим, що люди хотіли і могли працювати, а комбінат не бажав втрачати ті запаси руди, які знаходились в надрах землі, у вже розроблених вибоях. Підземні видобувні цехи допрацювали ті вибої, які знаходились в експлуатації, проте розконсервовувати вибої, які були підготовлені для майбутньої роботи, сенсу не було, оскільки видобута руда за минулий період складувалась на рудному складі і не підлягла переробці.

Саме через це підприємство було вимушене призупинити роботи з видобутку.

Наразі комбінат знаходиться в простої, але під час нього частина робітників займається ремонтно-відновлювальними роботами задля вдалого, безпечного майбутнього запуску в роботу, – наголошується у повідомленні

Головні об’єкти ремонту зараз – Грушівський кар’єр і дільниця шламового господарства та зворотного водопостачання.

Зокрема, у Грушівському кар’єрі основні дії ремонтного персоналу направлені на обладнання конвеєрів, на сам 5-тисячний роторний комплекс (перевантажувач, відвалоутворювач), та на крокуючий екскаватор №138.

Чому Марганецький ГЗК призупинив роботу - на підприємстві назвали причини

Чому Марганецький ГЗК призупинив роботу - на підприємстві назвали причини

Всі ці роботи виконуються силами спеціалістів ремонтних бригад Грушівського кар’єру та частиною людей з дільниці підземних монтажів, вулканізації та зовнішніх ремонтів.

– Від себе хочу додати, що ця зупинка – це лише підготовка до відновлення нашого підприємства, адже саме воно є основним місцем роботи багатьох марганчан. Так, зараз всім дуже складно, але після темряви завжди настають світлі часи!, – сказав головний інженер Марганецького гірничо-збагачувального комбінату Роман Іванович Зленко

Ще новини Нікопольщини: Чи закривається Покровський ГЗК і яка ситуація на заводах феросплавів – офіційна інформація

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×