Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
436
436

Ліцеї Нікополя і Марганця підписали заклик повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Ліцеї Нікополя і Марганця підписали заклик повернути історію України до обов’язкових предметів НМТ

Громадська спілка  “Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ”, закликала Міносвіти повернути історію України до переліку обов’язкових предметів національного мультипредметного тесту. Заклик підписали серед багатьох інших і деякі ліцеї Нікополя та Марганця, повідомляє Nikopolnews.

На даний момент близько 1700 навчальних закладів, громадських організацій та громадян України вже підписали цей заклик. Серед них ліцеї Нікополя №10 і 24, а також Марганецький ліцей.

Історія України не буде обов’язковим предметом під час складання національного мультипредметного тесту (НМТ) у 2023 році для вступу до закладів вищої освіти. Про це повідомив міністр освіти й науки Сергій Шкарлет на брифінгу у МОН України щодо моделі вступу до закладів вищої освіти у 2023 році 20 січня.

За словами міністра, національний мультипредметний тест складатиметься з двох обов’язкових предметів (української мови та математики) та одного додаткового предмета за вибором вступника з переліку: історія України, іноземна мова (англійська, французька, німецька, іспанська), фізика, хімія, біологія. А от історія України з обов’язкового стає предметом на вибір. Але у своїх нововведеннях МОН пішов іще далі та зробив історію України необов’язковою навіть для вступу на гуманітарні спеціальності.

Громадська спілка  “Коаліція Реанімаційний Пакет Реформ” нагадала, що  у 2020 році  з обов’язкових предметів ЗНО вилучили  й українську літературу. Тобто крок за кроком українських абітурієнтів позбавляють необхідності вивчати фундаментальні для формування української ідентичності та держави предмети.

Метою Росії у повномасштабній війні є не просто знищення українців та їх домівок, але й нашої культури та національної пам’яті. Росія вже зруйнувала або викрала 1200 об’єктів української культурної спадщини, зрівняла із землею понад 1000 закладів освіти. В окупованих регіонах російські воєнні злочинці в першу чергу знищують підручники з історії України, називаючи їх екстремістськими, замінюють їх на власну пропаганду та вшановують катів українського народу меморіальними таблицями і пам’ятниками.

В ГО наводять приклад, що під час окупації Луганської, Донецької, Запорізької, Чернігівської та Сумської областей російські війська активно вилучали та знищували книги з української літератури та підручники з історії України. У Донецьку та Маріуполі російські окупанти змусили працівників бібліотек провести інвентаризацію, в результаті –  вилучено та знищено не тільки всі підручники з історії України, а й просто україномовні книги через “екстремістський зміст”. А в окупованому Мелітополі росіяни встановили пам’ятну таблицю та пам’ятник службовцям НКВС, вбивці полковника армії УНР та засновника ОУН Євгена Коновальця Павлу Судоплатову та одному з очільників воєнного вторгнення СРСР до Афганістану Григорію Бояринову. На місці пам’ятника Тарасу Шевченку в центрі міста планують встановити меморіал жертвам “Великої вітчизняної війни”, міф про яку є однією з магістральних тем російської пропаганди. І таких прикладів безліч.

Активісти підкреслюють, що історія для Росії – це окремий інструмент у війні, в якому вона системно впродовж багатьох років насаджує через інформаційний простір Україні та світу дезінформаційні наративи про нібито не існування українців як окремої нації, заперечення існування української мови та культури  тощо. Зрештою, повномасштабна війна розпочалася великою псевдоісторичною лекцією президента Росії Владіміра Путіна.

Вилучення обов’язкового іспиту з історії України під час повномасштабної війни з Росією негативно впливатиме на формування національної свідомості випускників шкіл, а відтак і на національну безпеку в довгостроковій перспективі. Вважаємо, що такий крок направлений проти українського державотворення й формування національної свідомості суспільства. Ці помилки можуть коштувати життя багатьом українцям у майбутньому.

Історія України – це засадничий предмет, який формує в учнів національну пам’ять, національну свідомість, розуміння важливих історичних процесів та їхніх причинно-наслідкових зв’язків.

Симптоматично, що у 2021 році 18% учасників ЗНО не набрали навіть мінімальний прохідний бал з історії України, тобто не мали базових знань про минуле країни, незалежність та територіальну цілісність якої виборюють наші захисники та захисниці.

Прибрати історію України як обов’язковий предмет з НМТ – це допомагати Росії перемагати у головах наших абітурієнтів.

Представники громадянського суспільства, вимагають у Міністерства освіти й науки повернути історію України у перелік обов’язкових іспитів національного мультипредметного тесту

Доєднатися до заяви Коаліції РПР можна за посиланням

P.S. Nikopolnews теж доєднався до заклику.

Раніше ми писали:

Також ми писали:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×