Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
9083
9083

На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги, до найбільших боржників навідались – і ось що побачили

На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги, до найбільших боржників навідались – і ось що побачили

На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги, і як наслідок, про необхідність підвищувати тарифи. В одній із громад, яка отримує воду від даного підприємства, вирішили навідатися до абонентів – найбільших боржників. І були дуже здивовані тим, що побачили і про що дізналися.

Йдеться про Марганецький водоканал. А про ситуацію розповідають у Томаківській громаді, яка користується його послугами, передає Nikopolnews.

«Знову про воду гроші». На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги

Ситуація з пошуком ресурсів погашення боргів Марганецького водоканалу знов набирає обертів. Все, як було. Традиційно в ключових ролях фінансових донорів маємо дві громади: Мирівську та Томаківську. Ситуація незмінна: знов 100-мльйонні борги, знов хтось повинен фінансувати, знов тариф збитковий, населення не повністю сплачує за спожиту воду, застаріле обладнання, техніка та трубопроводи, значне підвищення ціни на електроенергію і т.д, – йдеться у повідомленні на сторінці Томаківської громади у Фейсбуці

У громаді кажуть, що мають такі пропозиції від водоканалу щодо вирішення проблеми:

  • фінансування з бюджету Томаківки на часткове погашення заборгованості Марганецького міськводоканалу (цей варіант пріоритетний)
  • створення в Томаківці комунального підприємства та взяття в оренду мереж водопостачання;
  • підписання акту розмежування підвідного водогону. Тобто встановлення лічильника та задвижки перед селищем Томаківка.

У Томаківці погоджуються, що, безумовно, абоненти повинні сплачувати кошти за спожиту воду, як за природній газ чи електроенергію. Тому влада просить усіх споживачів централізованого водопостачання переглянути рахунки, показники лічильника, надіслати фото показників до Міськводоканалу для звірки об’єму спожитої питної води. А у кого є борг – сплатити його.

Але не все так однозначно…

Отримавши протокол наради облдержадміністрації з питання водозабезпечення і боргів, а також інформацію від Міськводоканалу щодо боржників, у Томаківці вирішили навідатися за адресами тих абонентів, за якими числяться просто космічні борги. Йдеться про десятки тисяч. Наприклад, це борги в розмірі 39 384,93 грн, 35 532,44 грн, 51 405, 32 грн, 30 017,93 грн.

І ось що побачили.

Вирушивши за адресою: Лесі Українки буд.35 кв.3, де борг за, інформацією КП складає 39 384.93 грн, поспілкувалися з громадянкою, що мешкає за цією адресою. За її словами, така сума боргу є НЕПРАВДИВОЮ.

Це ми ще підібрали делікатне та толерантне слово, й вона особисто неодноразово вела перемовини з абонентським відділом про заборгованість в 3000 грн, яка теж нарахована “авансом”. Зараз абонент сплачує за використану воду по факту кожного місяця. Й заборгованості немає, – коментують учасники «рейду»

Наступна адреса: Лесі Українки 69. Борг абонент має у розмірі 18 293.28 грн.

Те, що ми побачили, що за цією адресою не те що ніхто не проживає, там будинка не видно з дороги. А власник, зі слів гр. В., вже давно помер. О це контроль споживання! Борги за що? Хто воду споживає?  (фото додається), – йдеться у повідомленні

На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги

Наступним був абонент по вулиці Світлій 36. Який має на своєму “балансі” 30 017.93 грн боргу за послуги водопостачання. Ситуація аналогічна. Навряд там хтось протягом певного часу споживав таку кількість води та не платив.

Й наостанок: пров. Б. Хмельницького буд. 1а кв.1. Не проживають вже протягом значного часу. Навряд чи хтось споживає воду.

Чи був там контролер, чи бачив стан домоволодінь без вікон та дверей? Риторичне питання, – кажуть учасники перевірок

На Нікопольщині водоканал заявляє про космічні борги

Так, за спожиту воду треба платити. Але ж тільки за ту, що абонент ВИТРАТИВ. Тому, звертаємось до КП “ВУВГК” ММР з проханням ТЕРМІНОВО провести роботу з абонентами на предмет споживання води. Перевірити, чи проживають за адресою та чи споживають воду, чи є лічильник, перевірити показники лічильника, справність його роботи, наявність опломбування. Якщо абонент не проживає, помер чи існують інші причини відсутності, то припинити нараховувати захмарні борги й внести зміни та актуалізувати загальні дані божників!  – закликають у Томаківці

А жителів громади просять зробити наступне:

  • ретельно перевірити стан справ зі сплатою за спожиту воду;
  • у випадку боргу (тільки боргу за спожиту воду по факту) сплатити  підприємству до кінця поточного місяця;
  • наступного місяця знов звіритися.

Контакти Марганецького водоканалу  для уточнення інформації:

  • 050 363-22-82
  • (05665)6-01-23
  • 050421-80-50 (Viber)

Також у громаді обіцяють і надалі публікувати списки боржників, а також перевіряти, чи реальні борги.

А у Марганці вимагають звернути увагу на якість води

У Марганці теж схвильовані ситуацією з боргами водоканалу. Адже тариф і без того дуже високий, і перспектива ще більшого підвищення лякає. Але тут звертають увагу і на якість води. Яка залишає бажати кращого.

Мешканці звернулися до відповідних контролюючих органів у Дніпропетровській області, з проханням провести перевірку на відповідність до норм і стандартів “питної води” від постачальника КП «ВУВКГ» ММР у місті Марганець.

Марганчани вважають, що тариф має відповідати якості питної води. Тому що вода та її якість істотно впливають на всі фізіологічні та біохімічні процеси, що відбуваються в організмі людини, на стан її здоров’я. Отже, можна стверджувати, що якісні характеристики води, рівень її забруднення впливає на стан захворюваності населення.

Про це йдеться у повідомленні Марганець Інфо.

Тим часом, мешканці Марганця скаржаться на дивні характеристики води, яка тече з кранів. Про це вони пишуть у соціальних мережах.

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×