На Запорізькій АЕС пройшли випробування – для чого вони проводились

Як повідомляв раніше Nikopolnews, на Запорізькій атомній електростанції планувалися випробування. Наразі вони вже завершені, пише енергетичний інформаційний ресурс kosatka.media.

16 та 17 квітня на Запорізькій АЕС фахівці ДП «НАЕК «Енергоатом» та ПрАТ «НЕК «Укренерго» провели випробування енергоблока №2 щодо можливості надання допоміжних послуг з резерву підтримки частоти (РПЧ) оператору системи передачі в обсягах +/- 20 МВт, повідомляє пресслужба станції.

Випробування мають підтвердити відповідність другого енергоблока ЗАЕС вимогам Кодексу системи передачі, щоб отримати свідоцтво, яке надасть Енергоатому право вивести свій перший енергоблок на Ринок допоміжних послуг (РДП).

Це – важливий етап у підготовці Об‘єднаної енергосистеми (ОЕС) України до інтеграції з об’єднаною європейською континентальною енергосистемою.

17 квітня з 00:00 до 18:00 другий енергоблок Запорізької АЕС розвантажили до потужності 600 МВт. Після завершення випробувань, згідно з регламентними процедурами, блок знову повернувся до номінальної потужності та нині працює у штатному режимі, повідомляє пресслужба.

Після обробки результатів проведених випробувань орган з оцінки відповідності підготовить технічний звіт стосовно спроможності енергоблока надавати допоміжні послуги. Наступний етап – отримання енергоблоком №2 ЗАЕС свідоцтва та внесення його до Реєстру постачальників допоміжних послуг, і після цього Енергоатом зможе вийти на РДП.

6-й энергоблок Запорожской АЭС отключен от сети

В Никополе потратят еще 1,1 млн на ликвидацию подтопления «горбатого» моста

To Top