[:ru]Над Покровом пронесся смерч (фото)[:ua]Над Покровом пронісся смерч (фото)[:]

[:ru]Над Покровом сегодня, 7 июня, пронесся смерч. Редкое природное явление успели запечатлеть на фото местные жители, и теперь они делятся снимками в социальных сетях, сообщает Nikopolnews, ссылаясь на паблик Орджосити.

Покровчане радуются, что смерч не принес неприятностей, и предполагают, что он – результат изменений климата.

Смерч (или торна́до от исп. tornado «вращающийся») — атмосферный вихрь, возникающий в кучево-дождевом (грозовом) облаке и распространяющийся вниз, часто до самой поверхности земли, в виде облачного рукава или хобота диаметром в десятки и сотни метров.

Наибольшее количество смерчей фиксируется на североамериканском континенте, в особенности в центральных штатах США, меньше — в восточных штатах США. На юге, в штате Флорида у островов Флорида-Кис, смерчи появляются с моря почти каждый день, с мая до середины октября, за что этот район получил прозвище «край водяных смерчей». В 1969 году здесь было зафиксировано 395 подобных вихрей.

Вторым регионом земного шара, где возникают условия для формирования смерчей, является Европа (кроме Пиренейского полуострова).

Таким образом, смерчи в основном наблюдаются в умеренном поясе обоих полушарий, приблизительно с 60-й параллели по 45-ю параллель в Европе и 30-ю параллель в США. Однако, в наших краях смерч все же можно увидеть достаточно редко.

Кстати, недавно “NikopolNews” писал:

У парку Покрова з`явився новий мешканець

Казкові пейзажі: в парку Покрова квітне сакура (фото)[:ua]Над Покровом сьогодні, 7 червня, пронісся смерч. Рідкісне природне явище встигли “спіймати” на фото місцеві жителі, і тепер вони діляться знімками в соціальних мережах, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на паблік Орджосити.

Покровчани радіють, що смерч не приніс неприємностей, і припускають, що він – результат змін клімату.

Смерч (або торнадо від ісп. tornado «обертається») — атмосферний вихор, що виникає в купчасто-дощовій (грозовій) хмарі і поширюється донизу, часто до самої поверхні землі, у вигляді хмарного рукава або хобота діаметром в десятки і сотні метрів.

Найбільша кількість смерчів фіксується на північноамериканському континенті, особливо в центральних штатах США, менше — в східних штатах США. На півдні, в штаті Флорида у островів Флорида-Кіс, смерчі з’являються з моря майже кожен день, з травня до середини жовтня, за що цей район отримав прізвисько «край водяних смерчів». У 1969 році тут було зафіксовано 395 таких вихорів.

Другим регіоном земної кулі, де виникають умови для формування смерчів, є Європа (крім Піренейського півострова).

Таким чином, смерчі в основному спостерігаються в помірному поясі обох півкуль, приблизно з 60-ї паралелі з 45-ма паралель в Європі і 30-ма паралель в США. Проте, в наших краях смерч все ж можна побачити достатньо рідко.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У парку Покриву з’єднання явився новий мешканець

Казкові пейзажі: в парку Покриву квітне сакура (фото)[:]

To Top