Над Покровом пронісся смерч (фото)

Над Покровом сьогодні, 7 червня, пронісся смерч. Рідкісне природне явище встигли “спіймати” на фото місцеві жителі, і тепер вони діляться знімками в соціальних мережах, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на паблік Орджосити.

Покровчани радіють, що смерч не приніс неприємностей, і припускають, що він – результат змін клімату.

Смерч (або торнадо від ісп. tornado «обертається») — атмосферний вихор, що виникає в купчасто-дощовій (грозовій) хмарі і поширюється донизу, часто до самої поверхні землі, у вигляді хмарного рукава або хобота діаметром в десятки і сотні метрів.

Найбільша кількість смерчів фіксується на північноамериканському континенті, особливо в центральних штатах США, менше — в східних штатах США. На півдні, в штаті Флорида у островів Флорида-Кіс, смерчі з’являються з моря майже кожен день, з травня до середини жовтня, за що цей район отримав прізвисько «край водяних смерчів». У 1969 році тут було зафіксовано 395 таких вихорів.

Другим регіоном земної кулі, де виникають умови для формування смерчів, є Європа (крім Піренейського півострова).

Таким чином, смерчі в основному спостерігаються в помірному поясі обох півкуль, приблизно з 60-ї паралелі з 45-ма паралель в Європі і 30-ма паралель в США. Проте, в наших краях смерч все ж можна побачити достатньо рідко.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

У парку Покриву з’єднання явився новий мешканець

Казкові пейзажі: в парку Покриву квітне сакура (фото)

To Top