Історії загиблих Героїв Нікопольщини. Серед полеглих Героїв, життя яких обірвала росія – Олександр Кочергін з Покрова. Його у рідному місті знали усі. Він мав золоті руки. Друзі називали Олександра сонечком… Сини дуже пишаються своїм батьком. І дуже за ним сумують…
Молодший сержант Олександр Кочергін на псевдо IVECO загинув внаслідок ворожого мінометного обстрілу 27 червня 2024 року в селі Уди Харківської області. Воїну назавжди 45 років.
Про свого чоловіка-Героя редакції Nikopolnews розповіла його дружина Тетяна.
Історії загиблих Героїв Нікопольщини – Олександр Кочергін
«Коли Сашко кудись приходив, ніби сонечко сходило»
Народився Олександр 11 березня 1979 року в місті Орджонікідзе, зараз – Покров, Дніпропетровської області. У 1986 році пішов до першого класу школи №2, а у 1996-му успішно її закінчив.
Далі було навчання у Нікопольському сільськогосподарському технікумі, який юнак закінчив у 1996 році, отримавши середню спеціальну освіту.
У 1999-2000 роках проходив військову службу у лавах Збройних Силу Україні.
Свою трудову діяльність Олександр розпочав на ремонтно-механічному заводі. А згодом працював у службі охорони Покровського ГЗК.
У 2007 році Олександр Кочергін побрався зі своєю нареченою Тетяною. У пари народилося двоє синів. У 2008 році – Євген. А у 2011-му – Анатолій.
Тато для синів був взірцем та прикладом мужності, людини слова та справжнього надійного друга. Він був татом великої літери. Сини пишаються батьком-Героєм! – розповідає дружина Тетяна
Вона каже, що Олександр був люблячим татусем і найкращою опорою для неї. Завжди готовий прийти на допомогу, легкий на підйом, небайдужий. Цікавився життям рідного міста і прагнув поліпшувати його. Мав активну громадську позицію і власну думку з усіх питань. Тому у 2020 році балотувався у депутати Покровської міської ради.
Тетяна розповідає, що люди любили Олександра. Адже він був дуже позитивним. Ніби сонечко.
Жінка згадує:
Про чоловіка завжди казали, коли він кудись приходив, що ніби сонечко сходило, бо був завжди усміхненим, добрим, ввічливим. Завжди всім допомагав. У місті його всі знали, Саша мав золоті руки, ремонтував газове обладнання, ніколи нікому не відмовляв.
Друзі і знайомі казали, що такі люди, як Олександр, зустрічаються дуже рідко…
На жаль, росія обірвала життя прекрасної людини.
Звільняв Херсонщину, пройшов усі найважчі напрямки…
Олександр Кочергін був мобілізований у перші дні повномасштабного вторгнення – 1 березня 2022 року.
У званні молодшого сержанта чоловік служив у складі 17-ої окремої танкової бригади старшим водієм стрілецького відділення 3 стрілецького взводу 1 стрілецького батальйону військової частини А3283.
Більше двох років Олександр боронив територіальну цілісність та незалежність України на Херсонському напрямку, дійшовши до Берислава. Далі була Донецька область – Бахмут, Червона Гора, Часів Яр. Найскладніші ділянки фронту…
Але найважче було на Харківщині. Де і обірвалося життя мужнього Захисника 27 червня 2024 року.
Поховали військового в рідному місті. Попрощатися з ним прийшли рідні, близькі, друзі, просто небайдужі мешканці…
В Олександра залишились дружина та двоє синів.
Посмертно молодшому сержанту Олександру Кочергіну присвоєно статус Почесного громадянина міста Покров.
Історії загиблих Героїв Нікопольщини – це проект Nikopolnews, в рамках якого ми збираємо інформацію і розповідаємо про Захисників родом з Нікополя, Покрова, Марганця та інших населених пунктів району. Як вони жили, чим займалися і захоплювалися, про що мріяли, до чого прагнули… Ми хочемо зберегти пам’ять про них, адже вони – не цифри в статистиці. Кожен із них – неповторний Всесвіт, який передчасно зупинила росія. Інші історії можна побачити ТУТ.
Якщо ви хочете розповісти про свою близьку людину, пишіть нам на пошту nikopol.net@ukr.net. Ми підготуємо матеріал. Також Nikopolnews реалізує проект Загиблі Герої Нікопольщини, в рамках якого ми публікуємо коротку інформацію про полеглих Захисників з Нікопольщини. У списку, на жаль, вже більше 500 імен. Якщо даних вашої близької людини немає серед оприлюднених на сайті, просимо зв’язатися з нами. Весь перелік – тут.
Наш Телеграм