Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
99
99

ОСББ Покрова мають терміново укласти договори на обслуговування газових мереж – влада

ОСББ Покрова мають терміново укласти договори на обслуговування газових мереж - влада

ОСББ Покрова мають терміново укласти договори на обслуговування газових мереж. Про це йдеться на офіційному сайті міста сьогодні, 26 лютого, передає Nikopolnews.

Міська влада Покрова нагадує, що відповідно до п. 3 ст. 19 Закону України “Про житлово-комунальні послуги”, для забезпечення безпеки газопостачання та готовності внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку до надання послуг з розподілу та постачання природного газу співвласник, управитель багатоквартирного будинку, голова ОСББ, або інша уповноважена особа мають терміново укласти договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку з оператором газорозподільної системи ТОВ “ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ” або іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт.

Вимоги щодо обовʼязковості проведення технічного обслуговування вказані в пункті 3 глави 5 розділу ІІ Кодексу газорозподільних мереж.

Відповідно до вимог «Правил безпеки систем газопостачання», затвердженим наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15.05.2015 року № 285 (далі-ПБСГ), які поширюються на всіх субʼєктів господарювання незалежно від форм власності та організаційно-правової форми визначено, що:

  • власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) повинен забезпечити утримання систем газопостачання відповідно до вимог чинного законодавства України;
  • власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач)) відповідає за технічний стан і безпечне користування газопроводами, газовими приладами, димовими та вентиляційними каналами (пункти 3.2, 3.3 ПБСГ).

5 грудня 2023 року Національна комісія з державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (КРЕКІІ) постановою № 2291 затвердила Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових газопостачальних систем багатоквартирних будинків (далі – договір ТО ВБСГ). Умови цього Договору однакові для всіх Колективних замовників/Замовників за замовчуванням, та розроблені відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, затвердженого наказом Міністерства енергетики України від 29 вересня 2023 року № 292 Правил безпеки систем газопостачання, затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України від 15 травня 2015 року № 285.

Договір укладається з урахуванням вимог статей 633. 634, 641 та 642 Цивільного кодексу України та не потребує двостороннього підписання між сторонами його письмової форми.

Фактом приєднання до умов Договору (акцептування договору) Колективним замовником є надання Оператору ГРМ підписаної заяви про укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку за формою, наведеною у додатку до Договору, яка є невідʼємною частиною цього Договору.

У разі якщо в Оператора ГРМ відсутні від управителя багатоквартирного будинку, обʼєднання співвласників багатоквартирного будинку, іншої уповноваженої співвласниками багатоквартирного будинку особи заява про укладення договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку або повідомлення про укладення договору на ТО ВБСГ з іншим субʼєктом господарювання, який має право на виконання таких робіт, вважається, що згідно зі статтео 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» усі співвласники багатоквартирного будинку (Замовник за замовчуванням) приєдналися до Договору.

З текстом Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку, а також графіками проведення робіт можна ознайомитись на сайті Дніпропетровської філії ТОВ “ГАЗОРОЗПОДІЛЬНІ МЕРЕЖІ УКРАЇНИ” https://dnp.grmu.com.ua, електронна адреса: office.dnp@grmu.com.ua

Нагадаємо, раніше ми писали: Що входить до ТО внутрішньобудинкових газових мереж – пояснили у Дніпропетровській філії “Газмережі”

А також: Третя платіжка за газ: інформація для мешканців багатоповерхівок та гуртожитків Нікополя

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×