Урочисті похорони влаштували біля Покрову дніпровські археологи в день знахідки Пекторалі (фото)

21 червня виповнилося рівно півстоліття з дня знахідки на Нікопольщині Золотої Пекторалі. Дніпровські археологи відзначили його нестандартно – влаштували урочисте поховання, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на gorod.dp.ua.

Захід проводився біля Покрову, де і була в Товстій Могилі знайдено Пектораль. Тут урочисто поховали останки людини скіфського періоду, виявлені в ході однієї з експедицій.

Ось що про це розповіли самі археологи історичного музею:

“Хто як вшановує день знахідки пекторалі… А наша експедиція в полях в місцині поруч з Покровом. Це був день, насичений не лише продовженням розкопок, але і перепохованням решток скіфського поховання. Його знайшли 2016 року, вивчили антропологи з ІА НАН України. А тепер на прохання місцевих активістів він знайшов вічний спочинок в цій землі.
Звісно, Бориса Миколайовича ми теж згадували”

Повідомляється, що в цьому році продовжується програма археологічних досліджень Дніпропетровського історичного музею. Експедиція музею почала свої дослідження в районі селища Токівське, зараз працює біля міста Покров, а пізніше буде вивчати давній центр гончарного мистецтва в районі балки Канцеровка Солонянського району.

Фото – Дніпропетровський історичний музей і Тетяна Латай

До Речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Неподалік від Нікополя зберігся старовинний цвинтар, якому 250 років (фото)

To Top