Неподалік від Нікополя зберігся старовинний цвинтар, якому 250 років (фото)

На Дніпропетровщині зберігся старовинний цвинтар з давніми надгробками, ділиться Nikopolnews черговою ідеєю для маленького подорожі, посилаючись на «Вісті Придніпров’я».

Кладовище дивом вціліло, на відміну від багатьох інших, зруйнованих і забудованих у радянський період і пізніше. Воно знаходиться у селі Сурсько-Михайлівка Солонянського району – приблизно у 113 кілометрах і півтора годинах їзди від Нікополя, якщо рухатись по трасі на Дніпро.

Автори матеріалу зазначають, що саме село має цікаву історію. Воно пов’язане з легендарним жителем Катеринослава (нині Дніпро) – запорізьким козаком Микитою Коржем, соратником Лазаря Глоби. (10-го червня виповнилося 290 років зі дня його народження).

Саме в ці місця переселився Корж, який і заснував село Сурсько-Михайлівка. Тут же розташований і Музей його пам’яті. Отже, є що подивитися туристу і крім кладовища.

А сам цвинтар розташований на околиці села, на березі річки Суха Сура. Його засновано близько 250 років тому.

На стародавньому цвинтарі вціліли десятки старовинних надгробних пам’ятників. Судячи з їхнього вигляду і написів на них, багато пам’ятники – ще 19-го століття.

Відзначається, що системного обстеження даного кладовища фахівцями ще не проводилося. Можливо, істориків тут чекають цікаві знахідки.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Шведське село в 130 км від Нікополя – ідея для маленької подорожі (фото)

 

To Top