Начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко розповів про те, що сьогодні робиться для відновлення водозабезпечення Нікопольщини, передає Nikopolnews.
Сьогодні, в приміщенні обласної військової адміністрації, вкотре спілкувались з міськими головами по заходам з водозабезпечення територій Нікопольського району. Питання на контролі в офісі Президента України та у голови ОВА. Враховуючи постійні обстріли росіян не маю можливості інформувати вас розлого, – сказав начальник РВА
Втім дещо він розповів.
Євтушенко про водозабезпечення Нікопольщини
1.На території району вже тривають роботи з реалізації двох програм, котрі стосуються водозабезпечення.
Першою займається Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Вона передбачає побудову водогону від міста Запоріжжя до міст Марганець, Нікополь та Покров. На її реалізацію виділено близько 1.5 мільярда гривень, це Державний проект водозабезпечення. Президентом України поставлено завдання здійснити будівництво в максимально стислі строки.
На місцевому рівні працює інша програма, котра передбачає модернізацію існуючих об’єктів інфраструктури з метою забезпечення питною водою мешканців району. Відповідно до Розпорядження КМУ на її реалізацію з державного бюджету до місцевих виділено 159,7 мільйонів гривень. Метою програми є відновлення централізованого водопостачання на території Нікопольського району.
Строк її виконання залежить від безпекової ситуації, але впевнений, що невдовзі ми побачимо перші результати. Реалізація проекту здійснюється органами місцевого самоврядування, – наголосив Євтушенко.
2.До моменту відновлення централізованого водопостачання громади будуть забезпечуватися привозною технічною та питною (розливною і бутильованою) водою. Спільно з представниками органів місцевого самоврядування виконавча гілка влади залучає до такого забезпечення всі наявні ресурси та збільшує кількість пунктів видачі води.
3.Декілька слів щодо буріння свердловин. Фахівцями проведено аналіз ситуації на території району. Маємо висновок: поверхневе залягання гранітів та вода з високою мінералізацією і домішками важких металів, зокрема марганцю. Додаткові ризики щодо зменшення дебіту свердловин пов’язані з падінням рівня води у водосховищі.
Прошу вас з розумінням ставитись до ситуації, котра спричинена підривом росіянами дамби Каховської ГЕС. Маємо важке випробування
Ще новини Нікопольщини: «На жаль, зниження рівня вносить корективи в наші плани» – про водопостачання на Нікопольщині розповів Євген Євтушенко