Ситуація з водою на Нікопольщині важка. Майже вся територія району станом на ранок опинилася без централізованого водопостачання.
Якщо вчора у центрі району – Нікополі вода ще подавалася, хоч і з низьким тиском і доходила далеко не до всіх абонентів, то сьогодні міська влада повідомила про призупинення роботи водоканалу. А це означає, що без водопостачання залишився Нікополь і прилеглі села, які теж отримували воду від цього комунального підприємства. Щоправда, нікопольцям обіцяють, що після проведених робіт з модернізації, водоканал знову почне функціонувати. Але коли це станеться, поки що невідомо. Мешканцям пообіцяли почати підвозити воду, якщо централізоване водопостачання не відновиться сьогодні.
Як повідомляв раніше Nikopolnews, інші два водоканали – у Покрові і Марганці – зупинилися ще раніше внаслідок підриву Каховської ГЕС і критичного зниження рівня води у Каховському водосховищі. Який, до речі, сьогодні станом на ранок вже досяг відмітки 10,55 м.
“Як до війни не буде, городи ви поливати не зможете, буде режим економії” – Євтушенко
У ранковому зверненні 10 червня начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко сказав, що, на жаль, рівень води в Каховському водосховищі продовжує знижуватися. І продовжується робота з водозабезпечення територій району. Євтушенко закликав слідкувати за інформацію від органів місцевого самоврядування.
У вечірньому відеозверненні 9 червня начальник РВА сказав, що ситуація з водою на Нікопольщині залишається важкою. Два водоканали не працюють, на третьому проводяться роботи з модернізації. Євтушенко висловлював надію на те, що вони завершаться до кінця п’ятниці, але цього, на жаль, не сталося. І сьогодні у Нікополі повністю відключили воду.
Начальник РВА запевнив, що усі служби і фахівці проводять величезну роботу для того, аби мешканці району отримували воду. Влада розробляє логістичні маршрути, веде співпрацю з «Укрзалізницею» і благодійниками. Доставка води мешканцям вже почалася.
Євтушенко закликав громадян не панікувати, заспокоїтися і підтримувати одне одного, а не конфліктувати. Адже ми всі опинилися в однаково критичній ситуації.
Робиться усе можливе, аби ви були з водою. Так, це не буде як до війни. Ви не зможете поливати городи і використовувати такий об’єм води, як раніше. Жорсткий режим економії, мінімальна кількість води – це реалії сьогоднішнього дня. І це не тому, що ми не допрацьовуємо, а тому, що росія напала на нас, – сказав начальник РВА
Ситуація з водою на Нікопольщині станом на 10 червня: що кажуть в ОВА
10 червня вранці начальник ДніпроОВА Сергій Лисак повідомив, що в області ведеться робота з налагодження підвозу води тим містам і селам, які лишилися без неї через обміління Каховського водосховища.
До постраждалих територій прибувають цистерни з водою – питною та технічною. Визначені точки, де люди її набирають. Наприклад, у Марганецькій громаді таких – 10, а в Покрові – 7. Їх ставатиме більше.
Міжнародні партнери передають пляшки з водою та ємності під неї, засоби для знезараження, гігієнічні набори. У планах – закупити насоси.
На день людині потрібно бодай 2 літри питної води і 4 – технічної. Забезпечити майже цілий район – колосальна робота. Та ми продумуємо логістику, ведемо перемовини, залучаємо кожного, хто може допомогти. Аби з водою були всі, – сказав Лисак
У Нікопольському районі почалася роздача води: фото від ДніпроОВА
Ще новини Нікопольщини: Як мешканці Нікопольщини отримуватимуть воду до побудови водогонів і які дії у разі проблем на ЗАЕС