«Дніпропетровськгаз» звинувачують у неправомірному використанні держтруб

Державне бюро розслідувань звинувачує компанію «Дніпропетровськгаз збут» у порушенні використання держтруб, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на www.fixygen.ua.

ДБР 3 червня провело 47 обшуків в облгазах (у тому числі і в «Дніпропетровськгаз збуті» і Міненерговугіллю через несплату 1,5 млрд грн за оренду держтруб. Відомство зазначило, що відповідно до постанови, якою було затверджено типовий договір експлуатації газорозподільних систем, до держбюджету має перераховуватися 10% від залишкової вартості, тоді як фактично облгази користувалися ними безкоштовно.

“Дніпропетровськгаз” відкидає звинувачення Державного бюро розслідувань (ДБР) у нанесенні шкоди при експлуатації  газорозподільних мереж, що належать державі, і заявляє про дотримання компанією умов постанови уряду від 21 лютого 2017 року “Про забезпечення ефективного використання газорозподільних систем або їх складових”.

“З нашої сторони порушень постанови однозначно немає. В кінці 2017 року ми пройшли всю процедуру, яка передбачала укладення договорів з експлуатації державних мереж”, – прокоментував технічний директор “Дніпропетровськгазу” Сергій Бачурін звинувачення ДБР та обшуки, що пройшли напередодні.

Він зазначив, що слідчі дії відбулися не тільки в “Дніпропетровськгазі”, та інших компаніях, пов’язаних з “Регіональної газовою компанією”, а й у всіх 39 газорозподільних компаніях. Бачурін уточнив, що представники ДБР за рішенням суду вилучили оригінали та копії документів, що стосуються розподільних мереж і держмайна в рамках зазначеної постанови Кабміну, які подало підприємство за їх запитом.

Техдиректор нагадав, що Міненерго передало ці мережі на баланс підприємства. За його словами, держава повинна була провести переоцінку цього майна, потім здійснити подачу документів в Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЭКУ), а регулятор повинен був додати в тариф облгазів складову, яка б компенсувала згідно з зазначеною постановою оренду цих держмереж.

Нагадаємо, більшість жителів Нікополя та регіону є клієнтами компанії «Дніпропетровськгаз збут».

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

“Дніпропетровськгаз” можуть повернути державі

To Top