Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
119
119

В яких лікарнях Дніпропетровщини надають безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу

В яких лікарнях Дніпропетровщини надають безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу

На сайті ОВА розповіли, у яких лікарнях Дніпропетровщини надають безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу. Повідомляє Nikopolnews.

Зараз в області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у 11 кластерних та надкластерних лікарнях із 19. Але до кінця 2023 року, на виконання доручення міністра охорони здоров’я Віктора Ляшка, така допомога стане доступною й в решті лікарень відповідного рівня.

«Всього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних та надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з них розташовуватиметься від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено 6 спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня», йдеться у повідомленні

Вони охоплять:

  • пацієнтів із травмами спинного мозку;
  • людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
  • людей із важкою нейротравмою;
  • пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;
  • людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

Мета реалізації проєкту – формування близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення.

У лікарнях Дніпропетровщини надають безоплатну реабілітаційну допомогу

652d392ad64d7220112609

Це дозволить щорічно надавати якісні та безоплатні послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

«Доказову та ефективну реабілітацію мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Відповідні фахівці зобов’язані послуговуватись принципами доказовості під час надання реабілітаційної допомоги. Це, зокрема, прописано у ліцензійних умовах для реабілітаційних центрів та відділень будь-якої форми власності. Електрофорез, магнітотерапія, дарсонваль та низка інших фізіотерапевтичних методів – не мають жодного стосунку до реабілітації», розповіли в ОВА

Реабілітація – не про фізіотерапевтичну «магію» пасивної «реабілітації». Жоден у світі прилад не допоможе пацієнту відновити втрачені функції. Але доказова активна реабілітація – це важка щоденна робота пацієнта й команди над поступовим поверненням втрачених функцій та/або компенсацією втраченого функціоналу. При цьому доказова реабілітація — безоплатна для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу.

Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від 2 до 8 реабілітаційних циклів впродовж року.

To Top
Ще новини ⬇
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×