Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
326
326

Пройшов «Азовсталь» та ворожий полон: як хірург з Дніпра рятував поранених в оточеному Маріуполі

хірург з Дніпра

Хірург з Дніпра, Євген пройшов пекло «Азовсталі» та ворожий полон. Про його нелегкий шлях розповіли на сайті ДніпрОВА в рубриці «Творці перемоги», передає Nikopolnews.

Чоловік поїхав до оточеного Маріуполя, усвідомлюючи, що це дорога в один кінець. Рятував поранених на «Азовсталі». Оперував під потужними авіаударами. Чотири місяці провів у полоні. Разом з «Пташкою» та командирами «Азову» потрапив до першого великого обміну.

«Планувалась спецоперація. Мене спитали, чи готовий я вилетіти до Маріуполя, який вже на той час був в оточенні. Я спілкувався зі знайомими лікарями, які знаходилися там, на «Азовсталі». Вони сказали, що їм потрібна допомога. Що вони фізично і морально виснажуються», розповів хірург.

Він зізнається, було зрозуміло, що це квиток в один кінець. Але чомусь мав впевненість, що з ним нічого не станеться. В ніч на 1 квітня чоловік опинився на «Азовсталі». Гвинтокрил, яким його доставляли в Маріуполь, на зворотньому шляху збили.

Хірург з Дніпра рятував поранених в оточеному Маріуполі

хірург з Дніпра

«Зі мною були ще два анестезіологи, нейрохірург і медична сестра. Почалась безперервна робота за операційним столом. Понад півтора місяці – десь до 18 травня. Було справжнє пекло. Обстріли не припинялись взагалі. Гатили з усіх видів озброєння», розповідає хірург з Дніпра.

Лікар більш ніж впевнений, що ворог знав їхні локації. Найбільше цілив саме по «медичному» бункеру, де надавали допомогу пораненим. В чотирьох місцях його пробили.

«Добре, що не по центру влучили, де стояли операційні столи. Тож ми могли працювати далі. Часто агресор бив важкими і потужними авіаційними бомбами: півтонними, тонними, трьохтонними. Вони залишали після себе страшні руйнування. Все навколо стало наче місячна поверхня. Величезні вирви – як кратери», згадує лікар.

Загалом хірург разом із колегами надав допомогу понад одній тисячі поранених. Великою проблемою була відсутність донорської крові. Доводилось йти на ризик – робити прямі переливання від одного бійця іншому. Але до таких методів вдавалися у крайніх випадках. Коли життя пораненого висіло на волосині.

«Чесно кажучи, брати кров було особливо ні в кого. Багато ослаблених поранених. Ми всі зневоднені, виснажені без їжі. Інколи з інших локацій нам трохи провізії приносили. Був період, коли на добу я мав пів одноразового стаканчика каші і малесенький шматочок сала. Попри все, для мене було важливо, що хлопці, яких я оперував – вижили», пригадує Євген.

хірург з Дніпра

Потім був чотирьохмісячний полон. «Азовці» отримали наказ виходити з оточення. Перших підняли на поверхню лежачих хворих. Хірург з Дніпра вийшов 19 травня.  Говорить, запам’ятав, бо 20 числа у дружини день народження.

«Тримали нас в Оленівці. Викликали на допити, тиснули морально. Ми ходили з опущеними очима, руки за спину. На їжу відводили 2-3 хвилини. Полон, одним словом, що тут скажеш», сказав хірург.

Одного вересневого дня полоненим наказали зібрати речі. Далі зав’язали скотчем обличчя, зв’язали руки. Спочатку везли у КАМАЗах, потім літаком. Несподівано пересадили в автобуси з м’якими сидіннями. Вже тоді, запевняє Євген, закралась надія, що це може бути обмін. Хоча дорога була виснажлива – півтори доби.

«На рідній землі видихнув. Не міг повірити, що в Україні. Нас поселили в один із госпіталів. Дали одяг, взуття, телефон, речі першої необхідності, смачно годували. Перші декілька днів я прокидався, дивився у вікно і думав, що це сон. Емоції – надзвичайні», поділився Євген.

Зараз лікар продовжує рятувати захисників. Він запевняє, що стоятиме за операційним столом стільки, скільки буде потрібно.

 

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×