На Дніпропетровщині автобусні зупинки прикрашають Петриківським розписом (фото)

На Дніпропетровщині з’явилася нова родзинка. Тут зупинки громадського транспорту прикрашають Петриківським розписом. Мова йде про відрізок так званої Дороги Єдності, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на сторінку Велике будівництво.

Нагадаємо, цього року до 30 річниці Незалежності України «зшивають» схід та захід найдовшою дорогою М-30 Стрий – Ізварине, до складу якої увійшли дороги М-04 та М-12. Будівництво дороги активно продовжується у Львівській, Івано-Франківській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Кіровоградській, Дніпропетровській та Донецькій областях.

На етапі облаштування придорожніх ділянок на Дніпропетровщині прикрашають зупинки громадського транспорту Петриківським розписом у Павлоградському та Петропавлівському районах. Станом на вчора, 30 липня, розмальовано 7 зупинок.

На об’єктах працює команда з 6  талановитих та досвідчених майстрів, котрі є членами громадської організації майстрів Петриківського розпису:

  • Іщук Микола Петрович – найдосвідченіший майстер Петриківського розпису, Голова ГО. За його плечима 54 роки роботи в художній сфері.
  • Горбуля Людмила Миколаївна – заслужена майстриня народної творчості України, яка теж 54 років у галузі.
  • Дмитрюк Іван Васильович – майстер Петриківського розпису, 53 роки художнього стажу.
  • Груниста Юлія Анатоліївна – майстер Петриківського розпису, 10 років художнього стажу.
  • Статива Олеся Анатоліївна – майстер Петриківського розпису. 20 років у галузі
  • Самойленко Світлана Іванівна – студентка, котра 5 років у художній сфері.

Довідка:

З 2013 року Петриківський розпис включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. Кожен малюнок унікальний, в ньому художники поєднують найкращі традиції оздоблення українського житла та сучасний живопис.

Усього територією Дніпропетровської області пролягає 299,9 км Дороги Єдності М-30 (з урахуванням транспортних розв’язок). Роботи ведуться по всій протяжності. Крім покриття ремонтують штучні споруди у складі дороги.

45 кілометрів дороги в області вже відремонтували. Мова йде про маршрут Криничанський пост поліції – Дніпро.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Море гастролює у Нікополі: встигніть побачити!

Виставка художника із Нікополя проходить у Запоріжжі

Рок-група “Бандерштат” і легендарна козацька Чайка: оновлена програма фестивалю біля Нікополя

To Top