На Дніпропетровщині можуть запровадити суворий карантин – в області «гуляє» штам Дельта

Дніпропетровщина може опинитися в червоній зоні з суворим карантином, повідомляє Nikopolnews, посилаючись на Відкритий.

Станом на вчора, 7 жовтня, понад 1600 хворих перебували на кисневої підтримці, а завантаженість ковідних ліжок – 65%. На Дніпропетровщині загострюється ситуація з поширенням коронавірусу.

Про це під час брифінгу на телеканалі Відкритий розповіли заступник директора департаменту охорони здоров’я Дніпропетровської ОДА Тетяна Квітницька і провідний консультант НСЗУ Алла Толчинська.

За добу 6 жовтня в області 1042 нових хворих (від ред. – за добу 7 жовтня нових випадків ще більше – 1345). У антилідерів такі міста як Дніпро, Вільногірськ, Марганець, Нікополь, Новомосковськ, Павлоград, Покров (від ред. – у Нікополі за добу 7 жовтня виявили 129 нових випадків коронавірусу).

В обласному департаменті охорони здоров’я також повідомили, що в лікарнях щодня зростає кількість важких хворих.

Тетяна Квітницька розповіла:

«Зараз змінилися і симптоми. Ми чітко говоримо, що в області присутній штам Дельта. Ми навіть маємо випадки інфікування одночасно двома видами коронавіруса. Щодо госпіталізації, 92 відсотки людей, що потрапили до стаціонару – це не вакциновані пацієнти старше 60 років».

Якщо ви потрапили до ковід-відділення, слід пам’ятати про право на безкоштовне лікування. Працівники лікарні не повинні просити ні копійки грошей на надання медичних послуг.

«Якщо в лікарні просять гроші, пацієнту слід оформити скаргу на сайті НСЗУ, або зателефонувати на гарячу лінію 16-77. НСЗУ оплачує повністю перебування пацієнтів у стаціонарі, харчування, лікування, аналізи, тестування, ватки, шприци і так далі», – нагадала провідний консультант НСЗУ Алла Толчинська.

Медики закликають не зволікати і щепитися від коронавірусу.

На Дніпропетровщині працюють 30 центрів масової вакцинації, 217 пунктів імунізації і 117 мобільних бригад. На вибір є три препарати: AstraZeneca, CoronaVac і Comirnaty від Pfizer / BioNTech. Зараз в регіоні щеплення від коронавірусу зробили 24% жителів.

До речі, нещодавно “NikopolNews” писав:

Селище на Нікопольщині – краще по області в плані вакцинації

У Нікополі ситуація з ковідом одна з найгірших по області (відео)

Сьогодні пенсіонери Нікополя зможуть вакцинуватися у відділенні пошти

 

To Top