Купити квартиру в Дніпрі

Допомога населенню
3429
3429

На Дніпропетровщині гадюки прокинулися після зими – що робити у разі укусу

На Дніпропетровщині гадюки

На Дніпропетровщині гадюки прокинулися після зими. Про це повідомили у мережі очевидці і виклали відповідне фото, передає Nikopolnews.

Цими вихідними у Кривому Розі на березі Софіївського водосховища рибалки помітили декількох гадюк, розповів Василь Кольба у соцмережі й виклав фото плазунів.

«А що, це справді гадюка, хто знає? Ми її не кусали і вона нас не кусала», підписав світлини криворіжанин.

Автору відповіли, що це справжня степова гадюка, що тільки-но прокинулася після зимової сплячки. Вони ще сонні, але небезпечні.

на Дніпропетровщині гадюки

Традиційно перші випадки укусів цих плазунів в Україні фіксують у квітні-травні. Саме у цю пору року у них відбувається парування, пише D1.

Що робити, коли вкусила гадюка

Зазвичай на рік офіційно реєструють 30–50 випадків укусів змій. Офіційна статистика свідчить, що за останні 10 років такі інциденти не призводили до летальних фіналів.

Приблизно 70 % укушених взагалі не відчували ніяких симптомів або відчували пекучий біль безпосередньо в місці укусу.

2006 року МОЗ затвердило клінічний протокол дій, які обов’язкові для надання медичної допомоги хворим на гостре отруєння Код МКХ-10: Т63 «Токсична дія, спричинена контактом з отруйними тваринами», пише АрміяInform.

Звісно, в польових умовах дотриматися всіх пунктів майже не реально. Але ось алгоритм, який базується на вимогах клінічного протоколу:

  • Очистити місце укусу (зняти одяг, промити рану), щоб залишки отрути не потрапляли в рану. Якщо це кінцівка, треба зняти всі каблучки, годинник. Бо через алергічну реакцію місце укусу почне набрякати.
  • Необхідно уповільнити розповсюдження отрути по тілу. Для цього допоможуть горизонтальне положення постраждалого та знерухомлення місця укусу, спокій.
  • Зону ураження отрутою слід охолодити. Якщо, звісно, знайдеться лід і холодильник.
  • Мінімізувати кількість отрути в організмі — давати багато пити та по змозі дати сечогінні препарати.
  • Надалі надавати постраждалому медикаментозну допомогу. Для послаблення дій отрути даємо преднізолон 30-60 мг. Знімаємо алергію за допомогою антигістамінних препаратів: діазолін, димедрол, лоратідін тощо. Даємо протизапальне — дексаметазон або аналоги. Підтримка серцевої діяльності — кордіамін або інше.
  • Бажано відправити постраждалого до лікарні, щоб лікарі спостерігали за хворим.

Чого не треба робити:

  • Припікати, розрізати рану, робити кровопускання, обмивати марганцівкою — це завдасть додаткового травмування й ніяк не допоможе. У гадюки гострі та довгі зуби, тому зовнішні маніпуляції ніякого впливу не зроблять.
  • Накладання джгута заборонено, бо може спричинити ампутацію кінцівки. Гадюча отрута — некротизуюча й у разі, якщо кровотік буде зупинений, може спричинити гангрену.
  • Алкоголь, їжа, активні рухи будуть пришвидшувати дію отрути.
  • Чи відсмоктувати з рани отруту — немає єдиного погляду щодо ефективності цієї процедури. Якщо ми говоримо не про спеціальні відсмоктувачі. Але ними ще треба вміти користуватися й мати їх у наявності.

Ще новини Нікополя і Дніпропетровщини:

Інші новини:

To Top
Розділи
Назад
Важливі
Новини
Lite
Допо-га
×